şükela:  tümü | bugün
 • hepsiburada.com'un iştiraki kargo şirketi.

  söylenene göre sanıldığı gibi sadece hepsiburada.com'dan yapılan alışverişlerde kullanılmayacak, pazara yeni bir kargo şirketi olarak giriş yapacaklarmış.
 • hepsiburada'nın halihazırda bazı bölgelerde pilot olarak kullandığı kargo iştirakidir. hepsiburada portalı ile entegrasyonu dahi bitmemiştir ki siparişlerinizin durumunu takip edemezsiniz. biraz aceleye gelmiş sanki.
 • (bkz: rezalet) hb'dan alma gafletinde bulunduğum bilgisayarı aynı gün kargoda deyip zor bela iki gün sonra verildiğini öğrendiğim rezillik. kargonun nerede olduğuna dair hiçbir bilgi olmadığı gibi bu rezilliğin hiçbir ulaşım kanalı da yok.

  edit: aynı gün kargoda diye ayın 9.'da verdiğim bilgisayar 13. itibariyle elime ulaşmış bulunmakta. tüm yönetimi oluşturdukları bu etkin ve sorunsuz sistem için tebrik ediyorum.
 • isimlendirilmesinde aliexpress'den esinlenilmiş gibi duran hepsiburada kargo şirketi.
 • aras kargo'dan daha kötü olan firma, ne takip numarası var ne ulaşabiliyorsun şirkete. kargo'nu hem zamanında teslim etmiyor, hem de nerede olduğuna dair en ufak fikrin yok.
 • "kendi kargo altyapımızı kursak" düşüncesi çoğu e ticaret firmasının hep aklındadır. hepsiburada adımı atmış ama ne kadar başarılı olur bilmiyorum. hepsiburada için farklı bir sektör. yıllardır sektörde olan, milyonlarca liralık yatırım yapan firmalar bile(mng, yurtiçi, aras) e-ticaret'in hızlı büyümesi karşısında, işin altından kalkamayabiliyor. kendi bünyesi bu işi kaldırmaya yetmeyecektir, diğer müşterileri çekmesi için ise farklılık yaratması gerek. her arabası olana "sen de taşımacı ol" mantığıyla olacak iş değil.

  let the rezalet begin.
 • hepsiburadanın kargo şirketiymiş.

  hadi yurtiçi vs şirketlerde evde yoksak şubeye bırakıyorlar, bunlar nereye bırakıyorlar, çalışma şekilleri nedir hiç bilmiyorum, akşama doğru kapı çalındı dün verdiğim siparişlerde birini kapmış getirmiş, iyiki evdeydim , sitede yola çıktığı bile hala gözükmüyor.
 • bugün kendileriyle hiç istemeyerek tanışmak zorunda kaldığım firma ; nedenine gelince; aynı gün kargo seçeneğiyle 1 kot pantalon ve 1 adet te kulaklık siparişi verdim; kot pantalon mis gibi tam dedikleri şekilde bana ulaştı; her ne hikmetse kulaklıkla ilgili bilgi yok; kargoya verildi diyorlar takip edemiyorsun.. aradım mesajlar attım; bi zahmet bana döndüler; bi kargo takip numarası verdiler mesajlar - tamam da mesajda 24 saat içinde teslimat yazıyor, e kardeşim ben sana iş yeri adresimi vermişim; akşam geldin bana teslimat yapmaya çalıştın? nasıl ulaşacaksın; heralde ben hepsiexpress istesem kargo olarak hepsiexpress seçerdim; aras kargo mis gibi işini yapmışken ben bu adamların keyfi hareketleri yüzünden saçma duruma düştüm; şimdi gece bide iş yerine gelecekler; geldik bulamadık diyecekler :) şaka gibi değil mi?? böyle saçma sapan organizasyonlar yapıyorlar sağolsunlar..çıldırmamak elde değil...
 • bugün teslimat seçeneğini kullandım. 13:02'de verdiğim siparişi aynı gün 21:15'de teslim ettiler. bu konuda sözlerinde durdukları için tebrik ediyorum. ancak kargo takip konusunda çok eksiklikleri var. siparişi verdikten sonrası meçhul. 'zimmete alındı' diyor, peki ya sonrası? daha önce çalıştıkları kurye firmaları 'kuryeye mesaj gönder, aracın şu an nerede olduğunu harita üzerinde gör' vs seçenekleri sunuyordu. sonuçta ürünü alan da, (kendisine almadıysa) bir başkasına söz veriyor. karşı tarafın sürekli 'bugün kesin gelir mi, şu an nerede, beklesem mi?' sorularına maruz kalıyor. öyle 'biz nasılsa çalışana zimmetledik, ister bugün götürsün, ister yarın.' mantığı ile olmaz. haliyle daha şeffaf bir takip sistemi kurmaları gerek.
 • takip edilebilirlik yetmez, sözlerini de tutmaları lazım. benim gibi "sonraki gün adreste değilim, gün içerisinde alayım" derseniz ve gün içerisinde teslim deyip etmezlerse problem yaşarsınız. çözüm de üretemiyorlar bir de, belirli saat dilimleri var bir sonraki gün yine o saatlerde teslim etmeye çalışıyorlar. hani gidip bir yere alayım derseniz o da mümkün değil gibi.

  oldukça geliştirmeleri lazım bu sistemi, bu haliyle güvenip de aynı gün teslim diye bir şey satın almanın manası yok. boşu boşuna beklentilerinizi yüksek tutmayın.