şükela:  tümü | bugün
  • şeytan taşladığını sanan tosunları gücendirmiştir
  • sen dikilme lan ayı
  • güldüğüm bir başlıktır.
    sözlükçüler ben bugün dolmabahçe'deydim. koreliler de oradaydı. valla bak. hatta baya sesli konuşuyorlardı "susun" işareti falan yaptık. sjdklajsdkajsdkj.

ayrıca
    o put senin götüne girsin yavşak.
  • bunu diyen insan milli bilincten yoksun, degerlerden yoksun, vefasiz ve serefsizdir.
    ne yaziktir ki bole bir cocuk dunyaya getiren anne ve babaya, zira annesi babasi vefat ettiginde mezarina gitmek de sacma gelecek, anmak sacma gelecektir bu gerzege. nasil bir canli bu kadar evrilebiliyor anlamak mumkun degil, zira kopekler bile sevdiklerinin olumlerine saygi gosteriyor.

bunu soyleyen insan kendini open minded, egitimle beyni yikanmamis olarak dusunur, kendini zeki zannederek kurar bu cumleyi fakat cok rahatlikla soyleyebilirim ki kocum, sen en ilkel olan varlik bilincinden dahi nasibini almamis bilincsiz bir canlisin. bu tip degerlere uyum saglayip saglamamani gectim, saygi dahi duymaman senin 'canli. olduguna dair hicbir iz tasimiyor oldugun anlamina gelir.

bir kontrol et bakalim.
  • 3 kuruşluk heriflerin önünde el pençe divan duran çomarlara dert olmuş "saygı duruşu"dur. yalakalık, çıkar gözetme, biat etme değildir bu. bu, ölümünün üzerinden 77 yıl geçse dahi insanların kendisine olan özleminden dolayıdır, o'nun ve atalarımızın yaptıklarına şükranından dolayıdır.

cahil.
  • saygıdandır.
    insanların kime ve neye saygı göstereceği, bu saygıyı nasıl göstereceği kimsenin tekelinde değildir.
    (bkz: olmasaydın olmazdık)
  • iyi ki var ; (bkz: engelle) olmasan da olur.
  • oğlum şu herifleri kim sözlüğe alıyor allah aşkına?
  • yılın 1 dakikasını canlı canlı yaşadığı ülkenin mimarına dua etmek için feda etmektedir.

canlı canlı görmediği, kanıtını bu dünyada göremeyeceği bir varlık için her gün dakikalarını feda edenler de var mesela. merak etmeyin, ben de onlardan biriyim. ikisi de uygulanabilir şeyler.