439 entry daha
  • bunu iyi anlatmak lazım.

bak guzel kardeşim seni bilmem ama ben her 10 kasımda saat tamda 9 u 5 geçe saygı duruşuna geçtiğimde hep ya atatürk olmasaydı diye düşünürüm.

ve hep yerine illa biri çıkardı degil mi diye iyimser bir ifade ile düşünürüm.

ama en yakınlarındakiler de dahil hiçbirinde atatürk 'ün vizyonu olmadığını fark ederim her seferinde.

belki düşman işgalinden kısmen de olsa kurtulurduk. kendimize ait kastamonu çankırı ankara ve sivas illerinden mütevellit şirin bir ülkemizde olurdu. ama ne özgürlüğümüz ne bağımsızlığımız ne bugün ki sınırlarımız ne 100 milyona yaklaşan nüfusumuz nede dili türkçe adı türkçe bir neslimiz olurdu.

ünlü düşünür daniel dumoulin nin de dediği gibi.

atatürkü tanrıya borçluyuz. geriye kalanları da atatürk'e .

sen şimdi bunu anlamayabilirsin. ancak 1938 den bu yana ülkenin geldiği durumu yaşadıklarımızı parti ayrımı yapmadan değerlendirdiğinde o bir dakikalık put gibi durmanın onun yaptıkları karşısında hiçbirşey olduğunu göreceksin.
  • atatürk’e rağmen babasını bilmeyen bir şerefsizin iddiasıdır.

(bkz: baban kimdi bilemezdin şerefsiz)
  • bugün şans eseri bir videoya denk geldim.istiklal marşı sırasında bir köpecik bitene kadar kıpırdamadı olduğu yerden.hani demiyorum ki bir köpek kadar olamadınız o hayvana büyük hakaret olurdu.anladınız siz.
  • ülkenin kurucusuna saygısından dolayı gururla dikilendir. hele hele bunu türkiye dışında izleyenler var ki, kıskanır bu insanları.. kiymetini bilin.

kudurun aq vatan hainleri sizi.
  • atatürk'ü,silah arkadaşlarını,aziz şehitleri işini gücünü bırakıp anan,bundan gurur duyan insandır.ve bazı insanlar yargıladı diye bu huyundan vazgeçmeyecektir.
    (bkz: son kasım'a kadar birlikteyiz)
  • ya şu troller her 10 kasımda ata'ya olan sevginin hala bitmediğini görüp kuduruyorlar ya ben bir zevke geliyorum. 15 yıldır uğraştılar, 15 yıldır yapmadıkları terbiyesizlik, pislik, ahlaksızlık kalmadı ama hala atatürk'ün sevgisini atamadılar kalplerden...
    he duruyoruz sayın kıl, zoruna gidiyorsa yallah arabistana!
  • kendi yakını öldüğünde cenaze için dikilmesi ve her sene ziyaret etmesi ile aynı şeyden bahsediyor ama beyin uzaklaşınca dönmesi de zor oluyor...
  • ınanan insandir. ınanc, oznesini ideler dunyasindan bulmustur bu defa. neticede yine bir metafizik kavrami bireyin yasadigi sosyal ortamdaki benzer bireyleri etrafinda birlestirici, farkli olani ayristirici niteik gostermis ve secici sosyallesmeye katkida bulunmustur. zihinsel olarak hala inancsiz insansan daha ahenkli, ayni zamanda evrimsel acidan da daha avantajlidir.
  • ülkede ''put gibi dikilmek'' hakkında bir kanun veya kanun hükmünde bir kararname olmadığı için bunu saygıdan yapıyordur.

sen de aynısını yapmak zorunda değilsin. nankörlüğünü istediğin platformda ifade etme özgürlüğün var.

bir düşün bakalım, uğruna methiyeler düzdüğün hilafet kalıntısı insanlar niye yurt dışında yaşar, aksine hiç bir kanun olmadığı halde türkiye'ye dönmek istemez. servetleri azaldığında neden ''istanbul'da şuraları benim dedemin malıydı. bize geri verilsin'' diye dava açarlar.

kanuni'yle (10. osmanlı padişahı), fatih'le (7. osmanlı padişahı) kan bağı olduğunu düşünen herkes; ı. mustafa (15. osmanlı padişahı), ı. ibrahim (18. osmanlı padişahı) ve vahdettin'le (36. osmanlı padişahı) de kan bağı olduğunu bilmiyor mu acaba?
1335 entry daha
hesabın var mı? giriş yap