şükela:  tümü | bugün soru sor
 • karmasıyla bize bir şeyler anlatmak isteyen yazar isyanıdır.

  (bkz: at arsızı)

  edit: imla
 • doğrusu; her 10 kasım'da 2 dakikalık saygı duruşunda bulunmak olan harekettir, kanını siktiğimin şakirtlerine de çok batar.
 • bir türlü niyesini nedenini anlamadığım eylem.
  ola ki mustafa kemal, bir şey demiş olsa idi ölümünden sonrası için; "put gibi dikilmeyin, koşun... hep ileriye koşun!" derdi.
  müritleri aksine zeki adamdı.

  (bkz: 10 kasımlarda izmir)
 • oysa bunun yerine günde 5 kere eğilip kalkmak gerek, hem bir nevi spor da.
 • o esnada(sessiz kalabalıkla birlikte sirenler çalarken) tüyleri diken diken olmamış kimselerin anlayamayacağı durum.
 • her 10 kasımda saygı duruşuna durmayanı, hatta bunu sözlükte dalga geçercesine kullananı idam etmeyen, hatta ceza bile vermeyen bir sistem olan demokrasiyi ülkemize getiren kişiye duyulan saygıdan ileri gelir. yılda bir dakikanın gerçekten pek az olduğu dikilme eylemidir. bununla birlikte şunu merak ediyorum bazı saygıdan yoksunlar değerlerle dalga geçerken hiç mi demiyorlar "aga biz n'apıyoruz?".
 • müslüman yerine putperest olsaydık şakirtlerin her 10 kasım'da bize tapmasını sağlayacak eylem.
 • her 10 kasım'da birilerine batar.
 • "hayat okudukça anlamlanır" sözünün doğrulayıcısı önerme; dezenfermasyon, asimilasyon ve dejenerasyonun acı kanıtı... okumadan zor be bebişim...

  normalde bir troll avcısı olarak sol frame'i sikip atan osbircileri kaale almayarak pasif tepki gösteriyor(d)um, tepkisel döngünün oluşmasını da doğru bulmuyor(d)um... bu yüzden kızgınlıklarım olmuştu... ancak bu kadar trollüğün de sıkıntı yaratabileceğini düşünüyorum, yapmayın oğlum saygılı olun değerlere... kendi değerlerinize saygılı olup olmamanız ya da değerlerinizin mevcudiyeti beni bağlamaz inan hiç ilgilenmiyorum bununla ama insanlık gereği nezaket gösterin... çünkü ben size gösteriyorum farkında değilsiniz...

  bazı insanların kendi haklılık çerçevelerinde saygı duyduğu ve bunu geçerli sebeplerle bağdaştırdığı olgular var... bu değerlere saygıyı göstermeyi bir görev, manevi doyum noktası olarak görüyor olabilirler... bunun için saygı duruşu diye birşey var... bunun için bir cesetin yanına gidip her sene çiçek bırakıyorlar, bir mozolenin ya da bir heykelin önünde sıcak yataklarını bırakıp, yetişmesi gereken otobüsten vazgeçip, satmak üzere olduğu gazeteyi kenara koyup put gibi dikiliyorlar...

  baban mahallenin başında görününce sigarayı avcuna saklaman, yanındayken bacak bacak üstüne atmaman gibi mesela ergen dostum öyle düşün... benim aile yapım ve dünya görüşüme göre iki yüzlülüğün daniskası tüm bunlar ama sen babana saygı duyuyorsun diye orospu çocuğu diyor muyum sana?

  bak ben sana saygılıyım... en azından değerlerine diyelim... sen de benim değerlerime saygı göster de biraz daha insanlaşalım olmaz mı?

  bunlar da sana ev ödevi olsun e mi bebeğim?
  zıplamaya başla yavaş yavaş ancak uçarsın...

  1) okuma ödevi
  (bkz: saygı duruşu)
  2) ingilizce ödevi (reading)
  dış link: http://en.wikipedia.org/wiki/moment_of_silence
  3) sizce bu insanlar neden "put gibi dikiliyor" olabilir?
  "yazar ne demek istemiş" ödevi...
  http://www.youtube.com/…=j2nglzexeyc&feature=relmfu

  bak sevgili kardeşim, sen bu şekilde bir üslup kullanmakla ne yapıyorsun biliyor musun? videodaki herhangi birini o anda başı önde diye gidip pandikliyorsun... kapiş?
  ya da annesinin on yıllar önce çürümüş cesetinin yanına kadar gidip, bir çiçek bırakan kendi inancı gereği dua eden bir evlada o sırada "nabüyün amınim götünde solucanlar dolanıyor azot oldu la anan" diye bağırıyorsun...

  yapma...

  son not: videoyu japon ellerinden vermemin sebebi burada tartışılan ya da saldırılan değerlerden bağımsız düşünce oluşturarak empatiyi kolaylaştırmaktır.
 • milli eğitim sisteminin ne kadar başarılı olduğunun göstergesidir. kuzey korevari bir harekettir. anmayalım demiyorum ama bu kadar abartmayalım şekilcilik yapmayalım. ayrıca onun da her ne kadar başarılı bir önder de olsa bir insan olduğunu unutmayalım. sözleri ve icraatları kanun hükmünde değildir, sorgulanabilirdir. hatta insandır hata yapmış olabilir, yaptıkları eleştirilebilir. ama durum öyle bir hale geliyor ki yeri gelince insanların inandıkları tanrıyı eleştirenler atatürk eleştirisine katlanamıyor çirkinleşiyorlar. ayrıca aynısını dinciler yapsa misal kutlu doğumda arabalarından inip trafiği sikertip mal gibi bekleseler kemalistlerin etmediği küfür kalmazdı.