şükela:  tümü | bugün
  • genelde dayıdır.
  • kedi de olabilir bu manyak birey, bakınız:

http://img162.imageshack.us/…kvardir1ik4sp7mh7.jpg/
  • 'her evin bir tuvaleti vardır' sözüyle örneklendirilir.
  • bir aile büyüğümün beni ailenin cinsi seçerek benzer bir konumda değerlendirdiği birey. annem yüzünden böyle olmuşum diyorlar.

(bkz: #12856701)
  • alkolik dayı, hain amca, gaddar hala gibi türevleri vardır.
  • yaptıklarıyla evde gündem maddesi olurlar. onun hakkında konuşulurken insanlar genelde gülümserler. onunla konuşulurken ise o insanları her an manyak birşey yapıp güldürebilecek ya da duruma göre kızdırabilecek konumdadır bunlar genelde mantıklı bir iş yapmazlar. sakar versiyoları da vardır.
  • bizim ailedeki karşılığı şenay abla olan birey.. kendisi hakkaten manyaktır.. ve halamın kızıdır.. şöyle de bi örnek verebilrim manyaklık seviyesiyle ilgili..

amcam kanserden vefat etmişti ve evinde hepimiz oturuyoruz böyle ağlıyoruz.. severdik amcamı, komik, tatlı şeker bi insandı.. yengem de işte izmir'in ünlü ailelerinden birinin kızı ve onun sosyetik akrabaları da evde bulunuyorlar o sırada.. neyse işte şenay abla birden kahkahalar atmaya başladı..

- hahahaha dayım da çok komik adamdı.. beni ne zaman görse "dayııı dayııı girsin götüne keman yayııı" derdi hahahaha!!...

oda zaten buz kesti anında.. sosyetik akrabalar birbirlerine baktılar neresi burası bu kim böyle diyerekten.. biz de bi an unuttuk üzüntümüzü.. şenay abla ise hala kikirdiyodu..
  • şanslı ailelerin biriciğidir. bir de her bireyi manyak olan aile diye bir şey var, öpsün kendini başının üzerine koysun.
  • var böyle bir şey.
    diğerleri tarafından sürekli işaretlenerek ortaya çıktığını düşünmekteyim bu bireyin.
    hayatı; bu yönüm kime çekmiş, şuyumu kimden almışım, acaba o da böyle bir şey düşünüyor/hissediyor/yapıyor mu(ydu) ki ben de böyle davranışlar sergilemekteyim gibi bir sürü baş ağrısı ile geçen bireydir.
  • ailenizin manyağı, ürkecek hiçbir yönü yok.

kişinin kendine manyak dedirtebilecek kadar uçuk bir karaktere sahip olamaması üzerine de doğabilir bu zaruri gereksinim.

mesela: ergenim, dikkat çekemiyorum dışarıda, makarna süzgecini kafama takıp sokakta gezemiyorum ama evde neden olmasın.
    sonuç: ebeveynler, a benim oğlum/kızım manyadı iyice, çok çılgın biri oldu diye orada burada anlatırlar, ergenin de başı göğe erer.

repütasyon nasyonel ya da enternasyonel olamasa da ortada banko verilebilecek bir manyaklık var. ileride sivilceler ile birlikte ne kadar azalır ya da bir faydaya bükülür mü?...

31 ulan bu. erkeksen tamamı yobaz dolu bir şehirde uzun saçlı dolaşmanın öncüsü ol, meyvesini torunlar yesin.