• bir gece vakti, yolda yururken ansizin ''ay benim cisim geldi dayanamiyorum'' deyip, bir arabanin arka tarafina oturup iseyebilir. isemesi sirasinda, sokaktan gecen bir delikanliyi saskinliktan yerine sabitleyebilir. gozleri fal tasi gibi acilmis cocuga ''ne bakiyorsun be! hic mi cis yapan kadin gormedin? bas git'' diye oturdugu yerden cemkirebilir... ''hadi gelin birlikte gidelim'' diyerek anneyi ve sizi bindirdigi arabanin soforunu aslinda kendisi de tanimiyor olabilir... herkes onu universitede sanarken, kendisi bambaska bir sehirde vur patlasin cal oynasin yasiyor olabilir... koyde yasayan anne babasinin yanina, bol dekolte mavi gece elbisesi, otuz santim topuklu ayakkabi ve pembe perukla gidebilir... yanina gonderilen on yasindaki yigenini, sevgililerinden biriyle bulusmak icin havuzda unutup gece yarisina kadar hatirlamayabilir. aklina gelip de ucarcasina geldiginde sezlongun uzerinde umutsuzca bekleyen cocugu neselensin diye, kaldirip havuza atabilir... evli ve cocuklu olan sevgilisinden sizdirdigi paralarla, kimsenin haberi olmadan pat diye yurtdisina kacabilir. bir gun kaldigi eve geldiginde, bir sekilde adresi bulmus olan adamin, butun esyalarini parcaladigini ve elinde silahla kendisini bekliyor oldugunu gorup topuklayabilir. kacak yasadigi ulkeden atilmamak icin polise gidemeyebilir... birkac yil icinde ordaki durumunu toparlayip, evlenip herkesi sasirtabilir... pes pese iki cocuk dogurunca artik anneligin verdigi agirlikla normal bir insan olacagi sanilabilir... alisveris merkezinin icinde deli taklidi yapip, ''teyze kalksana yerden nolur hadi rezil olduk'' demelere aldirmadan kendini ordan oraya atip, insanlari korkuyla karisik guldurdugunde, sorun var sanip gelen guvenlik gorevlilerine ''sosyallestirmek icin arada cikariyoruz'' demeye sebep oldugunda anlasilir ki, hicbir zaman degismeyecektir...
  • genelde dayıdır.
  • etrafiniza dikkatlice bakin. ailedeki manyagi goremiyorsaniz buyuk ihtimalle ailenin manyagi sizsinizdir.
  • bizim ailede abim var. kendisi yüksek mühendis... akşamları eve geldiğinde internetten satılık 3210 telefon ilanlarına bakıyor bide mobylet alacağım diye tutturdu. adapazarı'nda varmış bitane, gidip alalım dönelim diyor. sega alacakmış bi tane de. ev iyice oldu retro!

eve ne zaman gelse bi şeyi bozuyor, sifonu bozdu gece gece banyo oldu niagara şelalesi. eve gelir sigara içerken uyuya kalır, koltuğu yakıyordu. adam böyle, ufakken de halıya sıçıyordu.
  • bu kalender insan ailenin içine sıçmak için elinden geleni yapar. bir büyüğün elinde para varsa, alır yalar yutar kusar sıçar... bak araya virgül koymadım o kadar seri yapar yani.
  • bizim ailedeki karşılığı şenay abla olan birey.. kendisi hakkaten manyaktır.. ve halamın kızıdır.. şöyle de bi örnek verebilrim manyaklık seviyesiyle ilgili..

amcam kanserden vefat etmişti ve evinde hepimiz oturuyoruz böyle ağlıyoruz.. severdik amcamı, komik, tatlı şeker bi insandı.. yengem de işte izmir'in ünlü ailelerinden birinin kızı ve onun sosyetik akrabaları da evde bulunuyorlar o sırada.. neyse işte şenay abla birden kahkahalar atmaya başladı..

- hahahaha dayım da çok komik adamdı.. beni ne zaman görse "dayııı dayııı girsin götüne keman yayııı" derdi hahahaha!!...

oda zaten buz kesti anında.. sosyetik akrabalar birbirlerine baktılar neresi burası bu kim böyle diyerekten.. biz de bi an unuttuk üzüntümüzü.. şenay abla ise hala kikirdiyodu..
  • kedi de olabilir bu manyak birey, bakınız:

http://img162.imageshack.us/…kvardir1ik4sp7mh7.jpg/
  • bu kişiler genelde evlerin şımarık küçük oğlanları olabilir.. mesela benim anne tarafımdaki ve baba tarafımdaki iki küçük dayım/amcam da böyleler.. özellikle baba tarafındaki, (bkz: #27451513)... bu kişi, ilk evliliğinde kız kaçırıp getirip abisinin kömürlüğünde kızı bir gece saklamıştır.. aynı anda en az 5 sevgilisi vardır.. sevgililer gününde ankara'dan 3, bolu'dan 5, istanbul'dan 2 hediye bekler ve alır..(yakında yurt dışına açılmasını da bekliyoruz, belki açılmıştır haberimiz yoktur.!) sonra yakalanır, uslanmaz tekrar işe koyulur.. babaanneyi sinir eder, muziptir, matraktır, çılgındır.. birbirini tanıyan bayanlarla temas kurabilecek kapasiteye sahiptir.. herkese düldül, şerafettin, münür, pala, tümtüm, mırık, minnoş gibi takma isimler bulur, 2 kere evlenir, ikisinde de başarısız olur, ilk eşi ondan ayrılıp tekrar evlenir, aradan yıllar geçer, bizimki ilk eşini facebooktan bulur, yazışmaya başlar, hatta kendisine atkı ördürtür... kendisi ile ilgili bu entry'nin yazıldığını bilse beni mahveder...
  • (bkz: kuzenim)

sanırım ülke çapında migrosta açık hesap sahibi olan tek kişidir.

tek hayali yurtdışına gitmek ama almıyorlar bunu bitürlü. bu da kaçak göçek gitmeye çalışırken bir ton hadise geliyor başına. iki kez yurtdışına gidecek olan gemilere sulandı. ikisinide küçük sıyrıklarla atlattı desemde inanmayın. birinde gemi çarpması sonucu sol tarafı pert ikincisinde de gemi italya'ya gitmek yerine antalya'ya gidince kocaman bir hüsran. artık gemi bacalarına bakamıyor en büyük fobisi gemi bacası.

bi ara gecenin bir yarısı telefon çaldı baktım kuzen. yurtdışına gideceğim, hemde yasal yollardan dedi. iyi dedik, şaşırdık, sevindik ( sonunda oldu gibisinden ) sorduk nereye?

cevap enteresan:

- ırak'a

bişey diyemedik. kısa süre sonra döndü zaten. " oralarda pek yapamadım döndüm " dedi ama pek inandırıcı değildi. bizce ırak onu sevmedi.

neyse olurda yolunuz çeşmeye düşerse ve kısa camel içip gemi kesen birini görürseniz işte o benim kuzenim.
hesabın var mı? giriş yap