• gözlemlerime dayanarak kesin olarak emin olduğum varsayım. çevrenize bir bakın ya da kendi ailenize bakın mutlaka hep kendini düşünen, savurgan, anlayışsız biri oluyor, tek istediği düşünmeden harcayıp, batmak. ve o sütten çıkmış ak kaşık olduğu için arayı bulmak, alttan almak ailenin geri kalan bireylerinin görevi oluyor. borca falan batınca da ailesinin onu kurtarmak zorunda olduğu gibi bir anlayışa sahip oluyor bunlar genelde.
  • ömrü yatmakla geçmiş olmasına rağmen son model araba, telefon bunlardandır. eşleri de bu kişilerin piyonudur. ilk eleştiri, saldırıda öne atılıp sülalenin geri kalanını savuşturmak, onlara hakaret etme görevini üstlenirler.

hele bir de miras kavgasında görün siz onları. bedavadan oturduğu evi arabayı işi kaptırma korkusuyla bütün kardeşlerine tavır alır küserler.
  • aile derken, hangi aile? cekirdek mi, genis mi, tum kuzen, amca, teyze dahil kadro mu nedir bu aile? sahsen cekirdek ailede olmasi zorunlu degil ama torun tombalak sayacak olursan evet cok muhtemelen vardir biri.
  • asrın tesbiti olarak yazalım bunu gram sekmez bu hakikat ...
    abi enişte amca vardır biri böyle ve borç batağında yüzer ama sanki hiç bununla alakası yoktur o borçların ipinlen kuşağın silinlen aktaşşşın gezer lüküs içinde yaşar !!!
    nasıl bir halet-i ruhiyedir bilmiyorum ...
    allah selamet versin ...
  • ailenizde böyle biri yoksa aynaya bakın. kesin o kişi sizsinizdir.*

debe editi: seviyorum.
  • (bkz: dayı)
  • genellikle (bkz: dayı) olur bu kişiler.
  • (bkz: küçük amca) bu kategorideki insanların bayrak taşıyanıdır.
  • sofradaki kalanları yiyorum sadece.
  • her ailede bir tane çıkıyorsa yine iyi. bizim ailede iki tane birden var.
hesabın var mı? giriş yap