• ailenizde böyle biri yoksa aynaya bakın. kesin o kişi sizsinizdir.*

debe editi: seviyorum.
  • gözlemlerime dayanarak kesin olarak emin olduğum varsayım. çevrenize bir bakın ya da kendi ailenize bakın mutlaka hep kendini düşünen, savurgan, anlayışsız biri oluyor, tek istediği düşünmeden harcayıp, batmak. ve o sütten çıkmış ak kaşık olduğu için arayı bulmak, alttan almak ailenin geri kalan bireylerinin görevi oluyor. borca falan batınca da ailesinin onu kurtarmak zorunda olduğu gibi bir anlayışa sahip oluyor bunlar genelde.
  • (bkz: dayı)
  • ömrü yatmakla geçmiş olmasına rağmen son model araba, telefon bunlardandır. eşleri de bu kişilerin piyonudur. ilk eleştiri, saldırıda öne atılıp sülalenin geri kalanını savuşturmak, onlara hakaret etme görevini üstlenirler.

hele bir de miras kavgasında görün siz onları. bedavadan oturduğu evi arabayı işi kaptırma korkusuyla bütün kardeşlerine tavır alır küserler.
  • genellikle (bkz: dayı) olur bu kişiler.
  • her ailede bir tane çıkıyorsa yine iyi. bizim ailede iki tane birden var.
  • açık ara fark ile dayıdır kendisi. genellikle kız kardeşlerinin ana babadan kalan haklarına çöker. sürekli iş kurmak için ya da iş batırdığı için borç ister. kısacası kımıl zararlısıdır kendisi.
  • sofradaki kalanları yiyorum sadece.
  • o kişi niye ben değilm diye sordum yıllarca.

ben uslu olayım, kısmi problemsiz bir çocukluk geçireyim hatta bu yiyiciden daha bok çocukluk da geçirsen bu yiyici kendini hep mağdur olarak görür. garibim hep mağdurdur, biz "normal" insanlar da nedense bu yiyiciyi hep mağdur olarak gürür ve el uzatırız. bu da elimizdeki alır ve nedense yine mağdur olarak karşımıza çıkar. bu böyle devam eder.

ister al karşına konuş, istersen ağzını yüzünü dağıt, döv yine sonuç aynı.. mağdurum da mağdurum.

sen oku güzelce, meslek sahibi ol, dersanelere git, sınavalra gir ama buokula gitmez hep mağdur.

sigara içer yine mağdur, yok sigara parası biter, ele güne muhtaç kalır, yazık.

o içer sıçar, parasız kalır.

evinde rahat durmaz evsiz kalır.

kumar oynar yolsuz kalır.

hep mağdur, süzme mağdur.

mümkün mertebe baba da olsa kardeş de çıkartacaksın ya da çıkacaksın hayatlarından. ömür uzun.. 50 yıl daha aynı teraneler olacak ve bi bok değişmeyecek. belki değişir diye ömrünün en güzel çağında olanlara sesleniyorum; bi bok değişmeyecek.
  • olmayanlar üzülmesin, evlenince o kadroyu dolduracak en az bir yeni akrabanız mutlaka olur.
hesabın var mı? giriş yap