şükela:  tümü | bugün
 • suriyelilere 300'er lira bayramlık verilmesine tepki gösterenlere akp'liler tepki gösteriyor.

  onların vatanindan kaçan rahat düskünü olduğunu kabul etmeyip, turkiye'ye siginmaktan baska sansi kalmamış, muhacirler olduğunu iddia ediyorlar.

  bir de utanmadan peygamber efendimizden örnek veriyorlar. onlar muhacir, biz ensarmışız.

  oysa peygamber efendimiz medine'ye gittiğinde, ona inanip sonradan gelen muhacirlerden hiçbiri çadırkentlerde kalmamıştı. ona inanan ensar, yani medineliler basta efendimiz aleyhisselamı olmak uzere, butun muhacirleri kendi evlerinde agirladi. peygamberimize inanmayan müşrik medinelilerse, onlarla ilgilenmedi.

  peygamber efendimizi agirlayansa, halid bin zeyd yani eyüp sultan hazretleri oldu.

  simdi biz suriyedeki savasin abd ve diger bati ulkeleri tarafindan cikarildigini, turkiye'nin de buna akp marifetiyle alet edildigini dusunuyoruz. esat denen suriye'deki diktatör ya da her ne ise, bu adamla anlasarak ya da daha farkli girisimlerle suriye'deki savasin bitirilebilecegini dusunuyoruz. bu sayede sınırımızda ne isid ne de pkk tarafindan baska bir ulke kurulma tehlikesi kalmaz.

  suriye tek parca kalir, bu saatten sonra zor ama biz de eskisi gibi suriyelisiz hayatimiza belki geri doneriz.

  ya da donemesek de "savas bitti" diyerek ülkenize dönün çağrısı yapabiliriz. yakaladigimizi sınırdışı ederiz.

  ülkemizin 40 bin vatandaşını öldüren teroristbasi apo ile anlasma yapan hukumet, hicbir vatandasimizi öldürmeyen esat'la da görüşür herhalde.

  ama akp'li kardeslerimize gore, illa esat gidecek, suriyelilere turkiye cumhuriyeti devleti bakacak, biz de ensar olacakmisiz.

  yok oyle yagma.

  ben suriyeli istemiyorum, isteyen varsa kendi evinde agirlasin.

  42 milyon oydan %40'ı yani, yaklasik 18 milyonu akp'ye oy vermis. her bir aile 6 kisi olsa, 3 milyon aile yapar. 2 milyona suriyeli de 2'şer kisideb hesaplandiginda bile 1 milyon aile olsa, 3 milyon akp'li aile 4 aylik dönüşümlerle suriyeli aileleri alsa hicbir sorunumuz kalmaz.

  mantiksiz bulanlar küfür edecektir ama mantikli bulanlar daha cok olacaktir.

  ilk aileyi rte ve davutoglu alsin. komsularimizla sıfır sorun politikasini, sadece dış politikaya degil, mahallemize de uygulamış oluruz.
 • onları getirdigine göre onlar bakıcak kısasa kısas kısaca dogru önerme
 • insanlık namına başlatılan kampanyadır.helal olsun
 • heheh.
  bizim mahallede denyonun biri suriyeli bi kadını aldiydi eve, sonra karıyı boşayip kovduydu evden.
 • kampanya ya katılmayan akpliler ifşa edilsin.
 • desteklediğim kampanyadır. her kim akıl ettiyse allah ondan razı olsun.

  hamdolsun, akp'li insan, müslüman insandır. zalimin karşısında mazlumu koruyan, asil, koca yürekli insandır. bence her akp'li bir evine bir suriyeli almalıdır. zaten inancımız da bunu gerektirir. toplumsal yardımlaşma allah'ın emridir.
 • akp ye oy verenler akp yi iktidar yaptı iktidarda geri kalan %50 beni ilgilendirmez halk benden yana diye 3 milyon suriyeliyi içeriye aldı.bu durumda gayet mantıklı bir öneri evinde suriyeli bakmayan iktidar yandaşı yavşaktır..
 • almasın çünkü yarın sokakta ,apartmanda her yerde bunlarla karşılaşacağız...
 • ak ibişler lafa değil icraata bakarlar. haydi sevap zamanı. hem suriye'li sevabının promosyonu da olacakmış. kömür, strapon falan.