şükela:  tümü | bugün
  • bu evler insanın sinirini bozar. yahu tamam, ''müsaitseniz bu akşam size geleceğiz'' dediğin zaman, o kadar hazırlık yapılır anlarım ama bazen çat kapı gidersin, o da ne ! ev derli toplu, gram toz yok, masa örtüleri simetrik, banyolar pırıl pırıl, havlular bembeyaz, bir tane bile bulaşık yok, alkollü-alkolsüz çeşit çeşit içecek, tatlı-tuzlu çeşit çeşit kurabiye, çorba, salata, sulu yemek, kızartma, tatlı.çocukların canı sıkılmasın diye her çocuğa, her yaşa hitab eden oyuncaklar hazırdır yan odada ( oyuncak araba, barbie bebek, play station gibi) . herşey hazırdır evet ama asıl bomba suratlardaki '' bu sefer de hazırlıksız yakalanmadık bakışıdır'' . kendi evimle mukayese ediyorum, kendimden utanıyorum. hazırlık yapsam bile bu kadar güzel hizmet sunamıyorum. kesin bir şeyler eksik kalıyor. demem o ki, özeniyorum evlerini bu halde tutabilen insanlara.

(bkz: bir gün benim de olacak)
  • orda yasayan cocuk icin bir cehennemdir o ev.
  • kötü komşu sayesinde edinilmiştir. düşman çatlatılır..
  • (bkz: öğrenci evi)
  • ağırlanacak olan misafirler öğrenci ise bütün evler bu gruba girer. hatta çoğu köylümüzün ahırı bile girer.
  • kürt evidir orası. adamları beğenmezsiniz ama kendileri yemezler misafire yedirirler.
  • huzur olmayan evdir. ev ahalisi her an gergindir.
  • yasamayan evdir. ev jilet gibidir ama o evin ,o halde olmasini saglayan da jilet gibidir evdeki herkesin hayat hakkini keser, oturma, kalkma, yatma, oraya girme, perdeyle kim oynadi, puskule basma.. zaten misafir de gelmez gelip n'apsin koltuk ustu ortude mi otursun?
  • bu konuda deneyimlediğin 2 değişik durum vardır: aile evi ve bekar evi.
    aile evinde genelde ev hanımı ya da çalışan annemiz, her zaman eve misafir gelcekmiş gibi odayı toplu tutma konusunda uyarır vs. herkesin bildiği durumlardır.
    bekar evinde ise olay farklıdır. bekar evi karmaşıktır, dağınıktır vs. aslında karakter belirtir. fakat bekar evine sahip arkadaşların gözden kaçırdığı bir şey vardır, kişinin tek başına hiç bir anlamı yoktur. orayı yaşanan bir yer kılan hitap edilen çevrenin her an sizi ziyaret edeceği şekilde bir düzen kurmaktır. ki farkında olmadan hepimiz bunu yaparız ya da yapmaya çalışmada başarısız oluruz.
    itiraf edin, bekarlar, evde temizlik yaparken temizlediğiniz yerler sizin kullandığınız mı yoksa görülecek yerler midir.