şükela:  tümü | bugün
 • güzel müzik. jakuzi'nin sözlerini fazla dikkate almasanız da olacağı ama ritmiyle melodisiyle sizi içine çeken bir parçası. salınmalık. sallanmalık.

  https://youtu.be/h39_ygslhne
 • jakuzi'nin sözleri ucundan ingiliz anlatımcı şiriini anımsatan şarkısı. leeds'in çirkin kırmızı evlerinde mütemadiyen kışı yaşayan, aşksız, parasız, umutsuz, sadece siyah beyaz filmler izleyen, hafta sonu manchester'da bir konsere gidince başka bir dünyada uyanmış gibi ferahlayan ama gene de eve dönmek için son treni yakalamak zorunda olan zavallı ve iyi niyetli bir kız yazmış gibi.

  benim bilmediğim
  başka birşey mi var
  benden gizlediğin
  görülmeyen yaralar

  ikimiz bir olunca
  üstüne bir de susunca
  bir karadelik oluştu
  ikimizi de yuttu

  anlamı yok hiç
  daha fazla konuşmanın
  ahiret günü gibi
  kendini anlatmamın

  anlamı yok hiç
  suratları asmanın
  her an ölecek gibi
  tanrıya yakarmamın

  buna tutku diyemem
  mantıklı gelmiyor
  boş yere acı çekemem
  benimki bana yetiyor

  biraz bekleyince
  herşey sakinliyor
  sonunda uzlaşınca
  ruhumuz hafifliyor

  anlamı yok hiç
  daha fazla konuşmanın
  ahiret günü gibi
  kendini anlatmamın
  anlamı yok hiç
  suratları asmanın
  her an ölecek gibi
 • kalt'ın yeni serisi bizim show'un ilk bölümünü tekrar izlerken dikkatimi çekti. jakuzi kimmiş ne yaparlarmış diye bakınca ilk bu şarkı çıktı karşıma. dinler dinlemez beynimde karıncalanmalar oldu, epey kafama takıldı ve sonunda buldum:

  belki sorun bendedir ancak nakaratımsı kısmını şebnem ferah'ın sigara'sının nakaratına önce melodi olarak çok benzettim, sonra bakınca söz-hece-uyak düzeni vs nin de bu beyin karıncalanmama ekstra katkı sağladığını farkettim. yanlış anlaşılmasın, saçma sapan çalıntı esinti vs iddiasında bulunmuyorum. sadece çok dikkatimi çekti, başka birilerinin de aklına takılırsa aynı şeyi düşündüğümüzü görüp ne kadar tatlı bi çocuk olduğumu düşünsün ve öpüşüp koklaşalım diye yazdımasdfasd.

  tanım: güzel şarkı, hoş tını.