• jakuzi'nin sözleri ucundan ingiliz anlatımcı şiriini anımsatan şarkısı. leeds'in çirkin kırmızı evlerinde mütemadiyen kışı yaşayan, aşksız, parasız, umutsuz, sadece siyah beyaz filmler izleyen, hafta sonu manchester'da bir konsere gidince başka bir dünyada uyanmış gibi ferahlayan ama gene de eve dönmek için son treni yakalamak zorunda olan zavallı ve iyi niyetli bir kız yazmış gibi.

benim bilmediğim
    başka birşey mi var
    benden gizlediğin
    görülmeyen yaralar

ikimiz bir olunca
    üstüne bir de susunca
    bir karadelik oluştu
    ikimizi de yuttu

anlamı yok hiç
    daha fazla konuşmanın
    ahiret günü gibi
    kendini anlatmamın

anlamı yok hiç
    suratları asmanın
    her an ölecek gibi
    tanrıya yakarmamın

buna tutku diyemem
    mantıklı gelmiyor
    boş yere acı çekemem
    benimki bana yetiyor

biraz bekleyince
    herşey sakinliyor
    sonunda uzlaşınca
    ruhumuz hafifliyor

anlamı yok hiç
    daha fazla konuşmanın
    ahiret günü gibi
    kendini anlatmamın
    anlamı yok hiç
    suratları asmanın
    her an ölecek gibi
  • güzel müzik. jakuzi'nin sözlerini fazla dikkate almasanız da olacağı ama ritmiyle melodisiyle sizi içine çeken bir parçası. salınmalık. sallanmalık.

https://youtu.be/h39_ygslhne
  • kalt'ın yeni serisi bizim show'un ilk bölümünü tekrar izlerken dikkatimi çekti. jakuzi kimmiş ne yaparlarmış diye bakınca ilk bu şarkı çıktı karşıma. dinler dinlemez beynimde karıncalanmalar oldu, epey kafama takıldı ve sonunda buldum:

belki sorun bendedir ancak nakaratımsı kısmını şebnem ferah'ın sigara'sının nakaratına önce melodi olarak çok benzettim, sonra bakınca söz-hece-uyak düzeni vs nin de bu beyin karıncalanmama ekstra katkı sağladığını farkettim. yanlış anlaşılmasın, saçma sapan çalıntı esinti vs iddiasında bulunmuyorum. sadece çok dikkatimi çekti, başka birilerinin de aklına takılırsa aynı şeyi düşündüğümüzü görüp ne kadar tatlı bi çocuk olduğumu düşünsün ve öpüşüp koklaşalım diye yazdımasdfasd.

tanım: güzel şarkı, hoş tını.
hesabın var mı? giriş yap