şükela:  tümü | bugün
  • ateizme gönül vermiş kardeşlerimin aklına en azından bir kez gelen sorudur; ulan ya varsa? (bkz: swh)
  • kendimi ateist olarak adlandırdığımdan beri hiç 'ulan ya varsa' demedim.
    varsa bile böyle bir tanrının cennetine ayak dahi basmak istemem diye düşündüm hep.

daha çok sorduğum soru şu ''acaba bizden başka hayatlar da var mı evrende?''
    varsalar bile bizden ileri bir boyuttalar mı yoksa daha mı gerideler?
    onlar da kendi dünyalarında farklı bir şekilde mi evrildiler?
    gerçekten başka dünyalar varsa ne gibi farklı canlılar var,ahlak,kültür sistemleri nasıl?

daha çok bunları merak ettim,sordum hep.(kendime)
  • bir ateist olarak hic aklima gelmemis olan sorudur.

nasil ki bir musluman'in aklina
    "ulan ya apollon varsa"
    "ulan ya thor gercekse"
    "ulan ya ulu cuvcuv dini en degismemis en dogru din ise" sorulari gelmiyorsa

bir ateistin aklina da bu soru gelmez.
  • her dincinin ateist karşısında içinden geçirdiği ''ulan ya gerçekten de yoksa?'' sorusunun karşısındakine yansıtılmış halidir.
  • bu soruyu çoktan elemiştir kafasında ki ateist olmuştur.

(bkz: beyin bedava)
  • cenneti cehennemi gidip gören olduysa nasıl geri geldi? bunu bilme nasıl yansıtırız?
  • söz konusu tanrı adında bir argüman olunca dünyada siyah yada beyaz seçeneklerinden başka bir seçenek olmadığını sananların soracağı sorudur. ateist de olsa dindar olsa bu tür sorular bilgi ve merak eksikliğinden kaynaklanır.

dünya sizin etrafınızda dönmüyor arkadaşlar.
  • varsa da var. ne yapalım? canımızı alacak değil ya. *

şaka bir yana. alnımız açık hiç değilse, yalan söyleyip aldatmıyoruz. menfaat uğruna inanmıyoruz

işin asıl komik tarafı bu soru, kendi dinini hiç sorulamamış insanlar tarafından ateistlere soruluyor genelde. peki ya başka bir din doğruysa? ya var olan bir yaratıcı kuranda yazan yaratıcı değilse? önce sen bir sorgula bakalım. sonra tartışırız yine.
  • benim aklıma gelen soru bu değil ki. benim sorum bambaşka:
    nisa suresi 34 (..... ve kadınlarınızı dövün) maide 38 (hırsızın ellerini kesin) kurana nasıl girdi