şükela:  tümü | bugün
  • konuşmada dominant olmaya çalışan insan tipidir.genellikle karşısındakinin (nezaketten) yanlış demeyeceğini bilir.çoğunlukla pazarlamacılar bir ürünü kakalamaya çalışırken çok kullanır.
    nefret edilesi tiplerdir.anlat işte!devamlı ne onay bekliyorsun amk?
  • genelde anlattığı durumla ilgili olarak kesinlikle doğru davrandığına veya doğru düşündüğüne kesinkes inandıgı halde sırf iş olsun diye "işte ben de dedim ki; karrrdesssim sen öyle diyorsun da ben de bidi bidi yani doğru mu?" dedikleri an yüzüm gülüyor, dinliyor gibi yapıyorum tabi ama tam o "doğru mu, anlıyon di mi" dedikleri an gerinip gerinip suratının tam ortasına tükürmeyi nasıl istiyorum bazen.
  • bu dili agzina pelesenk eden bir arkadasima surekli, degil kardes cardioid egrisi diyorum. arkadas bana onaylatma ben sana ne desem sen zaten aksini iddia ediceksin. bir gun neymis bu cardioid egrisi diye netten bakti bir daha dogru kelimesi agzindan cikmadi, ahaha. derin bir ironi gordu cardioid egrisinde.

cardioid egrisi
  • (bkz: ali astsubay)
  • fikir birliğinde olunup olunmadığını anlamak için, dinleyicinin bir sonraki cümlede gelecek tepkisini öngörebilmek amacı ile de kullanılır. altında çok fazla alt metin aramaya gerek yok.

(bkz: am i right)
    (bkz: are you with me so far)
  • sürekli onaylanma ihtiyacı duyan insandır normal bir durum değildir. umarım çocuğu yaparken de başkalarına oldu mu acaba bir bak ağabey diye sorup baktırmaz. twitterda bazen görüyorum evli çiftiz aramıza erkek arıyoruz diye iğreniyorum düşünüyorum da bak şimdi acaba bu saçmalık da onaylanma ihtiyacından ötürü mü oluşuyor. ben yaptım sıra sende nasıl iyidim ama dimi? tuhaf.
    +doğvu mu samet?
    -...
  • hiç cevap alamayıp, garip bakışlar altında kalanı çok eğlencelidir.
  • üç kişilik sohbette a kişisini ikna etmeye çalışırken, b kişisine doğru değil mi diyen tiptir. b'nin istemsiz de olsa onayını alarak a'yı ikna etmeye daha çok yaklaşır.