• keyifli bir şarkı. güzel olmuş. mükemmel olmuş diyemiyorum ama güzel olmuş.

mükemmel olan bir şey varsa bir iş yaparken böyle yapmak. şarkının sözlerinin, müziğinin, klibinin ve hatta klibin çekiminde kullanılan tekniğin isminin * inanılmaz bir uyum içinde olması, mükemmel. sanat zaten bu uyumdur ve bu şarkı benim için mükemmel olmasa bile, her şeyiyle gözümde bir sanat eseri olmuştur.

şarkıları dinlerken ne düşündüğümüz tamamen kişiseldir. tartışılamaz bir yeri vardır. kimi bayılırken, kimi nefret edebilir. o yüzden şarkı değil, mevzu kusursuz. kusursuzluğundan ötürü duygulandım ve gözlerim dolu dolu evet. keşke her şey bu denli naif ve bu kadar akıllıca yapılsa.

bu işe ucundan da olsa dokunan her kim varsa ve bu hayatta hangi değerleri ön planda tutmaya devam ediyorlarsa, teşekkür ederim. çok güzel insanlarsınız.

(bkz: kuzguncuk'ta bir zaman kayması)
  • bir eda baba şarkısı.

eda baba‘nın çok yakın zamanda çıkartacağı solo albümün habercisi.

canımız eda.
  • “kaybederiz korkusuyla
    kaçırdık ya zamanı
    verseler şimdi bir şans,
    her dakika bir saat”

“şarkılarca yaşarken, bir notada hapsolduk”

eda baba’nın bugün yayınlanan ilk solo albümünün ilk parçası. son zamanlarda yapılmış nadir iyi işlerden.
  • eda baba'nın yeni çıkaracağı ilk solo albümden çıkan harika parça. incesaz tadında olmuş.
  • neva cansın gülsesin paylaşımlarında eda baba ile birlikte hazırlık içerisinde olduklarını görünce güzel yeni bi' şeyler dinleyeceğimizi düşünüp sevinmiştim. öyle de oldu; evet bir başyapıt değil ama son dönem çalışmalarında öne çıkan çok tatlı, iç ısıtan bir şarkı.
    klip de farklı tekniği öne çıkıyor, kaç bin fotoğraf kullanılmış dedilerdi hatırlayamadım. emeği geçen tüm tatlı insanların kalbine sağlık.
  • eda baba'nın dinlemeye doyulamayacak yeni şarkısı.

https://open.spotify.com/…si=c-2b0frgqrcgtrqfowoa5w
  • eski zaman plakları gibi bir melodiyle başlayan şarkı, klibiyle adeta bir eski istanbul masalı, arnavut kaldırımlar, cumbalı evler...

ps: klipte dükkandan çıkan kadını kalben sanmam! *

her dakika bir saat - sözler

döneceksen dünya geri
    koş lütfen bundan seri
    bir baksan gözlerime
    olursun aşktan deli

belki biraz çocuktuk
    birbirimize vurulduk
    elden kayan bir aşkken
    bitmez sanıp somurttuk

kaybederim korkusuyla kaçırdık ya zamanı
    verseler şimdi bir şans
    her dakika bir saat

döneceksen dünya geri
    koş lütfen bundan seri
    bir baksan gözlerime
    olursun aşktan deli

evet biraz çocuktuk
    birbirimize vurulduk
    şarkılarca yaşarken
    bir notada hapsolduk
  • aşırı tatlı bir şekilde kliplenmiş eda baba şarkısı
    https://www.youtube.com/watch?v=qwqazh95j-o
    abartı çağında bile bu dünyada hâlâ ne kadar sade, içten, güzel işler yapılabiliyormuş.
  • izafiyete vurgu yapıldığı açıktır.
hesabın var mı? giriş yap