şükela:  tümü | bugün
 • önceleri çok duyardım bu sözü, sonra kimseye bir halt anlatmamaya karar vermiştim. bir muhabbet oluyor, artık ölümü isteyecek kadar haksızlık ve kötülük gördüğünden bahsediyorsun. karşıdan gelen cevap: "aa öyle deme anne baba çocuğunun iyiliğini ister" deme ya?? senin ben genellemeni, bakış açını, tuzu kuru hayat görüşünü sikeyim.

  iki gram empati sahibi insan bu lafı söyleyemez. senin annen baban saygılı, efendi insanlar olabilir. ama tüm ebeveynlerin böyle olduğunu düşündüren nedir sana? bazı aileler kendisine hizmet etmesi gereken bir köpek gibi görebilirler çocuklarını. veya birçok sebepten sevmeyebilir. istememiştir mesela çocuğun doğmasını, o yüzden 1 yaşındayken bile nefretiyle zulüm edebilir bir çocuğa. birçok sebep sayılabilir..

  uç nokta bir örnek olacak ama kendi evladına tecavüz eden babalar da var mı? var di mi? ee tuzu kuru gevşek, ona da desene baban iyiliğini istediği için sikti seni diye? diyemezsin çünkü uç noktadan örnek verince anlayabiliyor o kıvrımsız beynin. her yerde söylemeyin bu sözü. herkesin ebeveyni sizinki gibi olmayabilir. kalp kırarsınız. sorumsuzluk sahibi insanlar üremese, hep sizin ebeveynleriniz gibi insanlar ürese elbette dünya daha güzel olurdu. ama öyle değil bu dünya. iyi bir aileyle büyüdüyseniz, bunun keyfini çıkarın.
 • herkes önce kendini düşünür, menfaatlerin çatışırsa çocuğun bile umurunda olmaz.

  yakın zamanda boşanmak istediğini annesine söyleyen arkadaşım:

  " içimizde bir tek senin hayatın güzel, sen de içine....."

  cevabıyla kalakalmıştı. elalemci annesi, çevresine hava attığı oyuncağı, elinden alınacak diye savunmaya geçmişti.