• önceleri çok duyardım bu sözü, sonra kimseye bir halt anlatmamaya karar vermiştim. bir muhabbet oluyor, artık ölümü isteyecek kadar haksızlık ve kötülük gördüğünden bahsediyorsun. karşıdan gelen cevap: "aa öyle deme anne baba çocuğunun iyiliğini ister" deme ya?? senin ben genellemeni, bakış açını, tuzu kuru hayat görüşünü sikeyim.

iki gram empati sahibi insan bu lafı söyleyemez. senin annen baban saygılı, efendi insanlar olabilir. ama tüm ebeveynlerin böyle olduğunu düşündüren nedir sana? bazı aileler kendisine hizmet etmesi gereken bir köpek gibi görebilirler çocuklarını. veya birçok sebepten sevmeyebilir. istememiştir mesela çocuğun doğmasını, o yüzden 1 yaşındayken bile nefretiyle zulüm edebilir bir çocuğa. birçok sebep sayılabilir..

uç nokta bir örnek olacak ama kendi evladına tecavüz eden babalar da var mı? var di mi? ee tuzu kuru gevşek, ona da desene baban iyiliğini istediği için sikti seni diye? diyemezsin çünkü uç noktadan örnek verince anlayabiliyor o kıvrımsız beynin. her yerde söylemeyin bu sözü. herkesin ebeveyni sizinki gibi olmayabilir. kalp kırarsınız. sorumsuzluk sahibi insanlar üremese, hep sizin ebeveynleriniz gibi insanlar ürese elbette dünya daha güzel olurdu. ama öyle değil bu dünya. iyi bir aileyle büyüdüyseniz, bunun keyfini çıkarın.
  • canım cicim diye sevdiğin çocuğun, büyüdüğünde köpek gibi çalıştırılmasını normal görüyorsan, en azından sevdiği işin patronu olup istediğinde gezmek varken, ölümlü dünyada güneşin yukarıda olduğu tüm saatlerde it gibi "ki bu bilgisayar başı bir iş olduğu halde böyle düşünüyorum" it gibi çalıştırılmasını normal karşılıyorsan; senin de ebeveynliğini sikeyim. bakamayacağınız çocuğu yapmayın bencil midesizler. senin bencilliğini, düşüncesizliğini, sisteme köle yetiştirmek için kurduğun hayali sikeyim. hevesini sikeyim, küçük ve şirin görünüyor diye canım cicim ayağı yapma o çocuğa. hayatını siktin attın zaten.

çocuğunuza iyi bir gelecek vadedemiyorsanız, takın şu amına koyduğumun prezervatifini. bu çocuk, hayatta kalmak için (buna yaşamak denmez) istemediği bir işte çalışmak zorunda kalacaksa sizin bebek sevme hevesinizi sikeyim. sizin bebekli diğer ailelerle sohbet etme hevesinizi sikeyim.
  • katildigim yalandir.

ebeveynler cocuklarinin sagligini on planda tutarlar ancak hayalleri olmayan bir kisinin tas gibi saglikli olup yuz sene yasamasi ot gibi yasiyor olacagi gercegini degistirmez.

saglik onemlidir ve savunulmasi gereklidir. ancak ebeveynlerin (ve dostlarin arkadaslarin vs) oncelikle savunmasi ve korumasi gereken sey o kisinin hayalleridir.
hesabın var mı? giriş yap