• her olayda illâ hükümete muhalif olayım diyen tip şeklinde karşı tarafı devamlı suçlayan ve hükümetine, devletine her ne olursa olsun eleştiri gelmesin diye bir taraflarını yırtan tiptir. yok efendim erdoğan karşıtıymışız, erdoğan karşıtlığından ötürü gözlerimiz körelmiş, bir kere de hükümetin yaptığı iyi bir şeyi destekleyelimmiş, bunda da suçlu hükümet miymiş vesaire vesaire...

velev ki erdoğan karşıtıyız; ne olacak? velev ki hükümeti sevmiyoruz; ne olacak? senin hükümeti her durumda savunmaya çalışma şeklin çok mu takdir edilesi? belki senin hakların için de muhaliflik yapıyoruz? peki sen sayın her boku çok bilen; bir gün olsun hükümet yandaşlığı penceresini bırakıp da muhalif pencereden bakmayı denedin mi? hayır. niye? çünkü körü körüne, at gözlüklerinle devleti savunmak daha çok işine geliyor. muhalifliğe başlarsan yanıtlaman gereken soruların daha da artacağını düşünüyorsun/biliyorsun, dolayısıyla, "onlar ne yaparsa yapsın ben destek veriyorum," demek işine geliyor. kabul et.

ek: al mesela dünkü turkiye.gov.tr olayında soy ağacı hedesini yapanlar olayı rezil berbat etti. saçma sapan bir sistem yoğunluğu ve altından kalkamama durumu yaşandı. bunu eleştirdiğimizde bile, "yeeaauuvv siz de hep hükümeti eleştiriyonuz ama bir şeyi de beğenin!" şeklinde yanıt verdi bu tip. oldu canım! hiçbir hatayı eksikliği eleştirmeyelim o zaman?
hesabın var mı? giriş yap