şükela:  tümü | bugün
  • bunlar belli ki$ilerdir.. ali$kanlik edinmi$lerdir, girdikleri her entry'nin biti$ine smiley konduruverirler.. bence "ben bunu söylerken gülüyodum", "sempatik biriyim ben herzaman gülerim", "sevgi saciorum ben" diye anlamlar katmak istiyorlar
  • bir de bu olayın özellikle bir nick altına yazılan entrylerde sonlara bkz'lar la yada gizli bkz larla yapılanı var. açmak gerekirse "koydum göte smiley sev beni yar sev beni..." tadında olanlar...

bunlarda bir süre sonra* insanın içini kaldıracak boyutlara geliyor ki, bu hiç hoş değil..

ha ben yapmadım mı zamanında... yapmışımdır.. bende hoş değilim... o ayrı bir konu...
  • migferdibindekileri belli eden, entrylerde forum havası teşkil eden sinirimi bozan simgedir. bunun daha göze batmayan seklini tavsiye ediyorum. (bkz: akıllı bakınız)

buradan yetkililere sesleniyorum :)
  • tatlı ve şirin olmaktan dolayı adeta ortadan ikiye çatlamak üzere olan sözlükteki sevgi pıtırcıklarının vazgeçemediği, her cümlenin sonuna amına koyiyim eklemek gibi bir alışkanlıktır. dua etmek lazımdır ki dil çıkaranlara fazla rastlanmıyor.
  • sözlükte smileylerin yasaklanmasina sebep olan olay. zira 99 entrylerinin cogunda bu tadi yakalayabilirsiniz.

örn : #32085
  • (bkz: leydi mode)
  • emaillerin de konu kısmının sonuna eklenmesi çok sevilen, "ben güldüm, siz de güleceksiniz" gibi his uyandırmaya çalışan bir durum.
  • yaparken hic de gocunmadan yaptigim, kendimi daha iyi ifade ettigimi sandigim aliskanligim.

guldugumde ki gercekten guluyorumdur; bunu baskalari da gulsun diye yapmiyorum. bir yazi da okumustum hatirlamiyorum simdi kimindi ne amacla yazilmisti ama soyle yazilmisti bir kisminda 'keske kose yazilarinda da boyle gulme isareti koyabilsek, tam surada guldugumu, tam surada agladigimi aktarabilsem' . kendimi daha iyi ifade ettigimi dusunuyorum. cunku bu benim. yalnizca, yazdiklarimla daha cok kendim olmaya calisiyorum. kendimi konsantre edisim, kendimden kopmak istemeyisim, kendimde biraz daha derine inmek isteyisim yuzunden gulucuk isaretini kullanmam.

profesyonel bir yazar degilim evet. kendim olmaya calisiyorum. gulme isareti koyuyorum. iyi ki yapiyorum bunu.
  • ayıp, pis, kaka durumdur. ama bundan her entry sonuna değil ama bazılarına smiley koymak normaldir sonucu çıkmaz tabi. (bkz: smiley nin sonu)

gece gündüz gülen bir adamsanız mail gönderirken konu kısmına smiley koyabilirsiniz elbette. alıcı da "aha ha yine çok komik bir şey gelmiş, daha açmadan güleyim" diyebilir. kendi tercihidir, saygı duyulasıdır (ben duymam o ayrı). ama entry nin başında, sonunda veya herhangi bir yerindeki smiley yemekteki sinek gibidir, forum ile sözlüğün farkını anlayamamaktır ya da son beş yıldır sözlüğü takip etmemektir.

smiley kullanmayalım, kullananları uyaralım ki entry trafiği daha güvenli olsun.
  • sözlük içindeki genel kullanımı akıllı bkz ile swh yazmaktır. *