şükela:  tümü | bugün
  • özel ve paralı üniversitelerce gerçekleşen kampanya

süreç şöyle işliyor:

liseyi bitiremeyecek seviyede oluyorsunuz,

pazarlıkla mutlaka size en az yüzde 25 burs veriyoruz, soranlara bursluyum deme fırsatı bizden,

sonra bize binlerce dolar bayılıyorsunuz akabinde az da olsa halen toplumda itibarı olan hukuk diplomasını size veriyoruz,

binlerce stajer avukattan sadece biri oluyorsunuz , bırakın hakim savcıyı mübaşir bile staj döneminde sizi siklemiyor

1 yıl sonra her türlü alabildiğiniz ruhsatı eğer baro başkanı ile aranız iyiyse güzel bir törenle alıyorsunuz,

babanızın size akıttığı binlerce dolardan halen bakiye varsa güzel bir ofis güzel de bir araba ile mesleğe hızlı giriş

artık sen de avukatsın tıpkı amca oğlu teyze oğlu mahalle arkadaşın okul arkadaşın gibi ne güzel lan hepimiz avukatız inanılır gibi değil her eve bir avukat çok yakında
  • sorunun sadece vakıf üniversiteleriyle değil de türkiye'deki sistemle alakalı olduğu bir gerçektir. bu kadar vakıf üniversitesinin açılması, her yıl binlerce öğrencinin hukuk fakültesinden mezun olması, avukatlık sınavı vb. herhangi bir elemeye tabi tutulmadan sadece staj ile avukat olunabiliyor olması sorun sebebiyet veriyor.
    şahsi önerim, hukuk fakültesinin açık öğretim olarak da okunması imkanının sağlanması ve stajın tamamen kaldırılarak ülkenin en az %10'unun avukat olmasının sağlanmasıdır.
  • bence açık öğretim olarak da okunmasına gerek olmayan bölümdür hukuk, zaten öyle bir toplumuz ki her boku avukattan iyi biliriz

bence liseyi bitiren herkes sadece avukatlık yemini ederek avukat olmalı

(bkz: ağam eğlenir bizimle)
  • gereksiz bulduğum kampanyadır. nasılsa ülkede avukata gerek yok. akp'ye yakınsan salarlar, akp'li değilsen suçun olmasa bile içeri atarlar. avukat bu sonucu değiştirmez.
  • devlet üniversitesinden taze mezun oldum, dört dikiş falan giderek. birkaç aydır stajdayım ama şey ya. o dilekçeler gerçekten çok kötü oluyor bazen. hele ki hakimler avukatların ne söylemesi gerektiğine falan yardım ediyor, bunu dahi gördüm. bir şey değil, para kazanma olasılığını düşürüyor bu durum. moral bozucu.
  • taksinin arkasına yazmışlar.hukuk okumadık ama her konuya hakimim.
  • 5-6 yıla muhtemelen avukat sayısı 150 bin olacak. senede 15 bin mezun
    ve bildiğim kadarıyla 5 üniversitede daha açılması planlanıyor.
  • iyi geceler. doğal seçilim etkisini gösterecek, kendini iyi yetiştiren avukatlar işi götürecektir. bir kısım ise ülkedeki avukat çokluğundan dert yanacaktır.
  • ülkenin geleceği adına moral bozucu durumdur. bence bu bir hükümet projesi . avukatların % 90’ ı solcuydu bir zamanlar bütün barolar solcuların elinde, baktılar olmuyor sayıyı artırarak sağ görüşlü avukatlar yetiştirdiler. ayrıca pastayı bölerek sevmedikleri kesimin kazancını erittiler.
  • son müjde bingöl üniversitesi’nden geldi

bizim neyimiz eksik biz de hukuk fakültesi açıyoruz demiş rektör

bence de bingöl’ün neyi eksik, kaldı ki bingöl’ün bu cesur tavrı bayburt’a gümüşhane’ye tokat’a bitlis’e örnek olabilir böylelikle her ilde bir hukuk fakültesi açılarak kampayamıza destek olunabilir