• özlü söz değildir, özlü söz olduğunu sandığı "şey"dir. özlü söz olsa duramazsın.
  • facebook'da bir süredir gözlemlediğim durum. sebebini asla çözemiyorum.

biri ilk okul (kadın) biri lise (erkek) olmak üzere iki farklı dünya.

kadın olandan başlıyorum.

fotoğraf 1:
    özlü söz: öyle bir cesaret olmalı ki yagmurda tereddütsüz ıslanabılmeli
    fotoğraf: turkcell iletişim merkezi, mesai saati içinde çekilmiş

fotoğraf 2:
    özlü söz: ınsan deli olmalı hersey olabilmeli yasadıkları neolursa olsun arkasına bakmadan gülüp anı yaşayıp planmadan cesaretli bir yürek ister
    fotoğraf: yan profil, götüm kim kardashian ile kapışır pozu.

fotoğraf 3:
    özlü söz: aynalar insanın gerçek yüzüdür.
    fotoğraf: evde aynadan çekilmiş, üzerinde bir takım forması, bacaklarının başladığı yere kadar gelmiş, iç çamaşırı gözükmüyor ama çok kısa, arkada görünen ev son derece sıradan duruyor ama kızımız seksi.

fotoğraf 4:
    özlü söz: yürekli olup gerçek samimiyet çok farklı bir meziyettir gerçekten sevebilmek canin gıbı tapabilmek bir ömür verebilmek bunu ayrı biseydir....
    fotoğraf: sokakta çekilmiş selfie, arka plan bildiğin sokak, amaç ne bilemiyorum. makyaj taze belki ondandır.

erkek olan.

fotoğraf 1:
    özlü söz: efendiliğimizi korkaklık sananlar bizi istedikleri zaman meydan okuyabilir. !!
    fotoğraf: oto galeri, arkada lüks araba var. arkadaşın kendi arabası yok.

fotoğraf 2:
    özlü söz: eğitimin p?h?lı olduğunu düşünüyors?nız, ceh?letin bedelini hes?pl?yın.
    fotoğraf: boydan, arkada deniz manzarası var.

fotoğraf 3:
    özlü söz: "insanlar sizi eskisi gibi kullanamadıklarından, değiştiğinizi söylerler."
    fotoğraf: oto galeri, bmw içinde.

fotoğraf 4:
    özlü söz: hepiniz kral olmayın memlekete ada'm lazım.
    fotoğraf: evde aynadan çekilmiş selfie.
  • beğenilme potansiyelini artırma peşinde olan tip.

takipçiler, ya resmin ya da sözün (ya da her ikisinin) etkisiyle beğene basacaklar. böylece beğeni miktarı artacak. hem resim hem de metin pazarına hitap ediyor.

beğeniyle mutlu olan tipler için yerinde bir strateji.
  • aynı pozu 34577. kere çekip koyduğundan 'bu sefer hayatın anlamını buldum çok şeyler aştım öyle çekildim bakın poz aynı ama içim farklı' imajı yaratıp aynı saçma pozları bize farklı bir şeymiş gibi yutturma çabasından başka bir şey değildir kesinlikle.
  • hayatta şanslı doğanlardan değil ki oda ferrarisi ile resmini koysun clublarda dans etsin sevdiği kız milkshake içer o bira sevdiği kız parfüm kokar o esrar kokar güzelim
  • bir de bunun instagram'da cümlenin her kelimesini tag ile yazan kuzeni vardır.

(bkz: #en #sevdiklerimle #mutlubir #gün #den #kalanlar)
  • (bkz: kekomançi)
  • başıma bir şey gelmeyecekse hoşlanmadığım tiptir. bu tiplerin aslında öyle özlü sözler bildikleri falan yoktur. fotoğraf atma işleminden önce bir de özlü söz araştırması yaparlar ki sanki evrenin başlangıcını araştırıyor sanırsınız. kısacası uzak durmaya çalıştığım tiplerdir.
hesabın var mı? giriş yap