şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her gece dediğime bakmayın, arada bir evde olmuyor ibne. o zamanlarda yokluğunu hissedip acaba ne oldu, nere gitti lan bizim emmi diye düşünmüyor değilim.
  herkes horluyor diye kocasından, arkadaşından, çocuğundan falanından filanından şikayetçi olur. biz ise komşumuzdan şikayetçi oluyoruz. illa ki aynı dertten muzdarip bir çok insan var. onların varlığı bile beni mutlu etmeye yetiyor.
  olayı iyice analiz ettiğimde şunu fark ettim ki karşı komşumda klima yok, haliyle bende de klima yok. her gece cam açık bir şekilde, belki bir rüzgar eser de hafiften serinleriz diye yatıyoruz. sağ olsun rüzgarda esiyor mahçup etmiyor, bizi.
  tek serinleme aracı rüzgar olan karşı komşum ve ben, böyle cam açık bir şekilde yatmaya devam ettiğimiz sürece bu sorun çözülmeyecek gibi.

  gece benimle mi yatıyorsun lan ibne diyecek diye, adama gidip -abi gece çok horluyorsun şuna bi ayar çeksen de diyemiyorum. mecbur kış gelse de dayı ile olan ilişkime son versem diyorum. bir gün erken yatıp erken kalkma alışkanlığına sahip olursam, bunun da müsebbibi bu emmidir.
  aslında hakkında çok kötü planlarım var da gel gelelim yemiyor. ama şöyle en gürültülüsünden bir torpil alıp, horlamaya başladığı yani sesini bana duyurmaya başladığı anda torpili ateşleyip camından içeri atmayı o kadar istiyorum ki bilemezsiniz. o korkuyla belki gırtlağı götüne kaçar da bir daha horlayamaz diye düşünüyorum. sırf bu yüzden üçüncü sayfa haberi olmakta kötü ya neyse.. olsun düşüncesi bile güzel..
 • yemin ederim oyle biseydir ki teee karsida olmasina ragmen insan uyandirir.

  aslan surusu mu belli degildir. rica edicem boyleleri cam kapali uyusun yanindaki aile fertlerini gec bizi bile rahatsiz ediyor kukrekler sizi.
 • ben olabilirim o ...
 • sarı saçlıysa kaçın!

  (bkz: horlayan ben değil sarı saçlarım)
 • bunun bir de (bkz: cam açık bir şekilde dirty talking yapan komşu) modeli vardır:

  misal ben.

  eminim ki apartmandakiler arkamdan, "iyi adam, hoş adam ama çok pis muhabbeti var" diye dedikodumu yapıyordur.

  bakmayın siz dirty talking dediğime, yatak odasında ecnebice şeyleri hiç sevmem. doğrudan tırcı hacı'ya bağlıyorum. (bkz: tırcı hacı)

  ah! bir de bunun kan aldırma mevzusu var. kan alan hemşire; "iyi ama elinizin üzerinden alırsam canınız çok acır" diyor.

  evden çıkarken kendi kendime tekrarlamıştım:

  -şiirsel olacam ve hemşireye "beni öldürmeyen şey beni güçlendirir" diyecem.

  ama o koltuğa oturunca birden arabeske bağlıyorum. ağzımdan şu cümle dökülüyor:

  - vur abla vur! ben ne acılar çektim, iğne bana ne yapar ki!
 • bende de "alt" modeli var. allahın cezası, tüm günahlarımın bedeli resmen.

  karısına diyorum ki eşiniz aşırı horluyor, sürekli ölsün-gebersin diyip duruyor. dayanamadım, en azından apartman boşluğuna bakan camı açmasanız mı acaba dedim. dedi ki "rahatsız oluyorsan sen kapat ya da kulağına pamuk tak. hem eşime söylersem kalbini kırar, malatyalı benim eşim hoş olmaz.hem siz de bazen balkondan su sıçratıyorsunuz!"

  şimdi bu kadın benim alt komşum. camına su sıçrar, gelir. biri yukarıdan kül tabağı düşürür, gelir; kül tabağımın hala balkonda olduğunu gösteririm gider. gece ders çalışırken kendi kendime konuşurum, mesaj atar. ama kendisi iki üst katta yatağımdan ses kaydı alabildiğim horlamaya katlanmamı istiyor.

  avm ye gidip bulabildiğim her türlü insan pisliğini toparlayıp kamera olmayan yerlerden balkonuna doldurabilirim. böylece içim rahatlar, işler pisleşse bile bizim kütük de malatya?!

  ya da bi tık normalleşip sadece gürültü yapıp, eve gelirse de duymasaydınız mı desem?

  çok darlandım sözlük. daha önce yüz felci geçirdim, klima açık uyuyamıyorum. tek çarem o cam. ve sınava hazırlandığım için de uyumam gerekiyor geceleri.

  bu işi medeni bir şekilde çözememekten de gerçekten tiksiniyorum!
 • mimarların kolaya kaçtığı,bitişik dairemin bitişik yatak odasında gürleyen seslerle nasıl uyunulur?..sonra neden kışı seviyorsun diye soruyorlar.
 • her gece olmasa da ara sıra olanlardan biri de benim. bazen camı açık unuttuğum oluyor. bizim hatun videoya almasa hayatta inanmam o sesin benden çıktığına. hala da anlamış değilim. yüzüstü uyuyan biri nasıl öyle horlar.
  neyse çözümlere açığım. insanları rahatsız etmek hoş değil.