şükela:  tümü | bugün
  • ben bunun bilimsel bir adı olduğunu da düşünüyorum. tahminime göre her insan her gece en az 1 kere uyanıyor.
    bahsettiğim uyanma, uyurken sağa sola dönmek gibi bilinçsiz yaptığımız hareketler değil. saati aynı olmasa da, gecenin bir vakti gözünüz açılıyor ve bilinciniz gayet yerinde olarak uyanıyorsunuz. esas problem de o andan sonra başlıyor. eğer ki, o uyanıştan sonra bir şeyler düşünmeye başlarsanız(ne bileyim, yarın ne giyeceğiniz, nereye gideceğiniz vs.) uykunuz da alıp başını gidiyor.
  • her gece yaşadığım durum.

yalnız gece 11 gibi uyuduysam ve gece uyandığımda saat 12-1 civarıysa "ohaaa daha uyanmama saatleer var" diye düşünüp dünyanın en mutlu insanı oluyorum aq(:
  • dertler derya olmuş ben de bir sandal devrilip batmışım boğulmuşum ben.

dert hocam dert, bazen 10 kere uyanıyor insan.
  • zor bi durum. hele her gece en az 1 kez telefonla uyandırılmak daha beter bir durum.
  • bir kere uyandığım günleri şanslı sayıyorum. kaygılar bütün zihnimi ve bedenimi kemiriyor. tahammül eşiğim çok düştü. canım konuşmak istemiyor. çünkü konuşunca dikkatimi kafamda yaşadığım dünyaya veremiyorum. gecenin geç saatlerinde geriye kalan ağrılı bir baş, uykulu gözler ve bir hiçlik oluyor.
  • kedisi yoktur. kedisi olan adam saçına basılarak, kafası patilenerek, ayağı dişlenerek yada bacağı tımalanarak en az 10 kez uyanır.
  • sık sık başıma gelen durum.
  • yaşlanma belirtisidir. komidine dişler için bir bardak su hazırlamanın vakti de geliyor.
  • 12-1:30 arası kesin.ya karnım acıkmıştır,ya suya yada çişe hiç aksamaz.saat 4 kısmı var birde orada sen giriyorsun devreye işte
  • çok büyük lükstür.

son iki haftadır uyumakta ciddi anlamda zorlanıyorum. 1 kez uyanıp tekrar geri uyumak benim için büyük lütuf şu sıra.