şükela:  tümü | bugün
  • elinde tartıyla dolaşıyo sanki pezemenk.

tanım: olmaz olsun öyle arkadaş.
  • için için kıskançlık sezinlediğim arkadaş türüdür. karşısındaki kişiyi kötü hissettirince mutlu olur bir de.
  • her ufak bir ayrılıktan sonra gördüğünde nasıl zayıflamışsın, pantolon götünden düşüyor diyen anneyle yan yana ve ya karşı karşıya gelmemesi gereken arkadaş. yoksa anne, hışmıyla arkadaşı düşman olarak algılayıp yakabilir, yok edebilir.

ayrıca bunu diyen arkadaş da göttür yani tamam dersin de arkadaş her gördüğünde de deme bari lan arada zayıflamışın gibi bro ya da götü küçültmüşsün la sen gibi çıkışlar yap mutlu et arkadaş insanı. tamam gerçekçilikten taviz ver demiyorum da şerefsizlik de yapma arkadaş.
  • belki kötü niyetle söylemiyordur bunu ancak, yine de karşısındakinin kırılabileceğini, üzülebileceğini bilmelidir. zira "kilo alma" gibi, bazı insanlar için çok hassas olabilecek bir konuda bu şekilde yorum yapmak biraz risklidir. sonuçta her insan zaten az çok fark eder kilo aldığını. bunu umursamayanların sayısının fazla olmayacağını sanıyorum. ancak bir de bu durumu fazlasıyla kafasına takan, elinden geleni yapmasına rağmen buna engel olamayan insanlar vardır ki; işte bu kişiler, arkadaşlarından duyacakları bu tarz sözler nedeniyle olumsuz ruh hallerine doğru sürüklenebilirler. o yüzden bence en doğrusu böyle bir tespitte bulunulsa bile, bu konuda sessiz kalmaktır.
  • sağ ele tükürülüp söyleyenin kulağına "laaağğn bi bitmediniz amk" diye osmanlıyı patlatacaksın. tanım : bsg demeniz gereken hıyarağasıdır.
  • bir de bunun her gördüğünde karnına dokunup 'baba göbek yapmışsın' diyeni vardır. haftada 3 kez spor yapsanız dahi memnun edemezsiniz pezevengi.

(bkz: based on a true story)
  • doğruyu söylüyor olabilir.

(bkz: obezite)
  • sevip sarmalayıp başımın üzerine koyacağım arkadaş yirim la ben onu yirim yirim... ne yaptıysa bu bünye bir türlü 75 - 80 kilo olamadı. 43 kilo başladığı macerasında 60 ~ 62 kilo da takıldı kaldı deli oldu -_-
  • kiloluysan kötü, fazla zayıfsan iyi arkadaştır.