• her gün , bugün , yarın , dün ..
    pazartesi , salı , çarşamba , perşembe , cuma , cumartesi , pazar
  • delilerin bayram gunu
  • hergün şeklinde yanlış yazımı sıkça görülen kavram
  • zarf: süreklice, sürekli olarak (tdk)

beni hep korkutan daha doğrusu dehşete düşüren sonra hep sorgulatan bir durum yaratır her aklıma geldiğinde.

sürekli sürekli sürekli...

kalk, giyin, işe git, gel, yat... kalk, giyin, işe git, gel, yat...

kısır döngü, monotonluk, değiştirmeye çalışsan da değiştiremediğin, bir sürü neden sıralayarak, korkuların esiri olarak ve sürekli sürekli şikayet ederek yaşadığını.

değiştirmek istiyor muyum, değişmek istiyor muyum? bilmiyorum...
  • her andan daha uzun değil.
  • (bkz: her dun)
  • her gün kısılıp kaldığım odamın penceresinden akşama kadar araba sesi geliyor, araba sahiplerinden her gün nefret ediyorum. (kendimden de.) işimde her gün biraz daha tecrübe kazanıyor olmam berbat bir şey, ilk günkü acemiliğime dönmek için neler vermezdim. (tecrübeden nefret ettiğimi söylemiş miydim?) her gün biraz daha aptal bir adama dönüşüyorum. her gün tek amacım biraz daha fazla içki içebilmek ve sarhoş olmak için geçerli en ufak bir sebebim yok. her gece uyumak için üstüme çektiğim yorganın cansız bedenimi sarmak için sabırsızlandığına yemin edebilirim. her akşam kanaryamı uykudan uyandıran buzdolabının fişini çekip her sabah yeniden takmaktan başka faydam yok kuşlara. her köpek havlamasından irkiliyor olmaktan nasıl utanıyorum anlatamam. her gün akıllı telefonumun şarjı biraz daha erken bitiyor. her gün biraz daha unutuyorum. her gün biraz daha ölüyorum.
  • insanı alıp götüren harika bir 110 şarkısıdır kendileri.
  • bazen sureksel tekrariyla insanin icini bayan realite.
  • hergün değil; doğrusu tdk'ya göre her gün.
    (tdk'nın bu kuralına bakılırsa yıllarcaaaa yanlış yazılmış.)
    http://www.tdk.gov.tr/….gts.5b0cf24cb042c2.34538155
hesabın var mı? giriş yap