şükela:  tümü | bugün
  • birkaç zaman sonra istediğiniz yemeği söylediğinizde siparişi alanın adresi bildiğini farketmenizle sonuçlanacak eylem.
  • müfettişlerin genellikle işleri icabı maruz kaldığı bir durum olup, dengeli beslenme açısından insanın düzenini bozan ve hijyenik ve ekolojik gıda arayışında olanlara çok çektirdiği bilinen durumdur.
  • iş yerinde yemekhane yoksa eğer ve ticket sodexho multinet verilmişse yemek bedelini karşılamak için, mecburen yapacağınız eylemdir. civarınızda ev yemeği yapan bir lokanta bulamadığınızda kebapçılara,pizzacılara sararsınız bu da hızlı bir şekilde kilo almanıza sebep verir. ev yemeği yapan yer bulursanızda lezzetli olacağı muammadır o yüzden arada bir yapılmalıdır.
  • bir süre sonra bıkkınlık gelmesi ve ev yemeği istiyorum laaaan nidaları atılmasına sebep olabilen durum
  • yemeksepeti nokta kom sagolsun her gun bizi tarifsiz zevklere surukleyen bir eylemdir. yemek yapamayan, usenen insanlarin yaptigi seydir. sonra ayin sonunu getirirken tarifsiz acilara suruklenildigi gorulmustur.
  • mutfagi olmayan, ya da islevsel bir mutfagi olmayan bir yurtta* kalan insanlarin mutlulukla yemeksepeti araciligiyla yapacagi aktivitedir. civardaki tum restorantlarin adi bu sayede kolayca ogrenilir, en cabuk nerden gelir, en guzel nerdedir, hepsi ezberlenir.
    kisaca super olaydir, afiyet olsundur.
  • ogrencinin ogrencilik hayatinin bitmesine sebep olacak nedenlerden biri. soyle ki oncelikle cuzdana verdigi zararlardan oturu belli bi sure sonra ne fotokopileri alabilmektedir ne de dolmusa binecek parayi bulabilmektedir ay sonuna dogru, diger bir sonucu da kabizliktir, yediginiz adanalar, lahmancunlar, pideler fikir birligi yapmiscasina bedeninizi terketmeme egilimi icine girmektedir.
  • her ayın sonunu getirememekle sonuçlanan aktivitedir. ekonominizin göçmesi halinde, her gün makarna yemeğe dönüşmesi oldukça muhtemeldir.
  • sağlık açısından aşırı zararlı davranıştır. adamlar anne şefkatiyle hazırlanmış pahalı malzeme koyacak değil ya, belki o eller yeni taharet almıştır belki de hiç yıkanmamıştır.
  • istediğim gibi yapılmamış olan birçok yemeği sırf açlık ihtiyacını gidermek amacıyla yediğimden dolayı hüzündür benim için.

(işbu entry annemi özledim kamu spotu olarak kabul edilebilir.)