şükela:  tümü | bugün
  • bunu düzenli bir şekilde hayatına yerleştirmiş biri var mı ? canımız su çekmese bile her gün en az 2 litre içmek durumundayız ama biraz zorlanıyoruz çünkü çoğu zaman unutuyoruz. alışkanlık haline getirebilmemiz için tavsiye verebilecek olan varsa çok sevinirim.
  • alışkanlık haline getirdim ama bi faydasını görmedim. (içsel faydaları bilemem).
    masabaşında şişen olsun ve büyükçe bir su bardağın olsun. bir dönem sonra ula bu bardak niye buş duruyor deyip dolduruyorsun, madem bardak dolu içeyim deyip içiyorsun böyle bir döngü sürüp gidiyor.
  • kışın yarım litre bile içmediğimi her sene yüzüme vuruyorum. hadi yazın içiliyor da kışın nasıl içiliyor, hiç canım çekmiyor sevgili dostlar.
  • vücudundaki mineralleri idrarla kaybeden insandır. her pazarlama reklamına inanmayın. su pazarı iyi bir pazardır.
  • günde 2 litre ile 3 litre arası su içen birisiyim. buna alışabilmek için su şişelerini sürekli gözümün önünde tutuyorum. ofisteki masamda 4 tane 0,75 litrelik cam şişe, evde ise salonda ve yatak odasında su şişelerim var. kısacası gördüğün zaman içiyorsun.
  • sek gitmiyor.
  • telefona su iç uygulaması yüklerseniz, saat başı hatırlatıyor.
  • karaciğerin kendini toplamasında büyük faydası olacak harekettir.
    ayrıca hücre yenilenmesinde baş aktördür.
    2 - 3 litreden fazlası fazlası zararlıdır.
    böbrekleri çok çalıştırmak beyinde ödeme neden olabilir.
  • günde ortalama 4 litre içiyorum.
    çok su içmenin ben de bir faydasını görmedim ama az içseydim kesinlikle zararlarını görürdüm gibi geliyor.

gün içinde kendinize belli dönemler ayırıp bu dönemlerde su içerseniz çok rahat 2 litreyi bulursunuz.
    benim düzenim şöyle :
    sabah kahvaltısı yaparken çay veya kahve yerine su içiyorum, kahvaltım bitince çay veya kahve içmeye devam ediyorum. tahmini 1 litreyi buluyor
    sabahtan öğlen yemeğinin sonuna kadar geçen sürede masama 1 litrelik şişe alıyorum akşam üstüne kadar bitirmeye çalışıyorum.
    sonrasında spora gidiyorum sporda da en az 1 litre içiyorum.
    en son dönemde gece yatmadan önce, yatağımın yanına yine 1 litrelik su şişemi bulundururum. gece tam uyumadan önce 1 litreyi biraz zorlanarak içmeye çalışıyorum.

bunların sonuncunda hemen hemen hiç başımın ağrımamasını, yemeklerde hiçbir sindirim sorunu yaşamamamı, vücut kan değerlerinin ağır ilaçlar kullandığım dönemde bile optimum sonuçlar vermesini gibi birçok etkeni çok su içmeye bağlayabilirim. tabi emin değilim sadece bir varsayım.

edit 1 : her insanın su ihtiyacı birbirinden farklıdır, gelen mesajlar üzerine yazmak zorunda kalıyorum bunu, bana yeterli gelen miktar başkasına aşırı olabilir. genel olarak idrar renginden anlayabileceğinizi söylüyor uzmanlar.

edit 2 : yemek yerken su içmenin çok doğru olmadığını belirten mesajlar aldım. bende herhangi bir yan etkisi olmadı, siz yine araştırın.
  • alışkanlık değil ihtiyaç olarak gerçekleştirdiğim eylem. yazları 5 litreden az su içmem. kışları ise bu rakam 3-3.5 litre aralığında değişir.