şükela:  tümü | bugün
 • aldattığından şüphelenmek sünnettir.
 • sevgiye, mantığıyla değer veren sevgilidir. panik yapmamak lazımdır.
 • gayetten de haklı bu insan. zira sevgililiğin aslında en güzel yanı "buluşabilmek"tir. çarşıda, sokakta, cafede; herhangi bir yerde, mesela bir günlüğüne bile olsa görüşülmemiş sevgili ile buluşulmalı ve güzel vakit geçirilmelidir. ne işe yarar lan bu deyip geçilir genellikle bundan ama faydası aşikardır.

  hatta mesela sevgili ile aynı evde yaşamak durumuna bile soğuk bakan ben, aylak adam taktiğini bu noktada gayet mantıklı bulmuşumdur. aynı evde yaşıyorsanız, her ikinizin de ayrı yatakları ve odaları olacak arkadaş... öteki türlü her gün her gün ne lan bu? karşında afrodit olsa nymphe olsa sıkılırsın be canım...

  her gün görüşmek hiç de güzel değildir. her gün görüşmek istemeyen sevgili olmak insanlarca olumsuz karşılanabilir, fakat yılmayınız ve doğrudan şaşmayınız.
  evet neyse, uzatmak istemiyorum, bir güzin abla gibi hissettim kendimi, hiç güzel bir duygu değil bu.
 • "siyam ikizi miyiz biz?" diye düşünen sevgilidir belki, kimbilir. arkadaşları, işi gücü, hobileri; kısaca bir hayatı vardır.
  aferindir ona, doğru yapmaktadır.
 • ilişkiyi tasarruflu kullanmak isteyen ekonomik sevgilidir.
  (bkz: herşeyin fazlası zarar)
 • gerizekalı ve akıllı olarak ikiye ayrılan sevgili çeşitlerinde ikincisine tekabül eden sevgilidir. bilir ki her gün buluşmak monotonluğa dönüşüp ilişkinin içine edecektir.

  her gün buluşan sevgililer ise ya gider bir kafede, barda otururlar ya da eve gidip bi film izleyip sonunu getiremeden sevişmeye başlarlar. arkadaşım her gün sevişilir mi lan? ya da her gün cafeye, bara gidilip kusana kadar yiyip içilir mi? mal mısınız amına koyim? gerizekalılığın lüzumu yok, adam olun.
 • aldattigindan degil, aldatmamak/ayrilmamak icin bir davranisi benimsemis mantikli insandir.

  bir erkek olarak; gun gelir arkadaslarla icmek sicmak, icimdeki hayvani disari cikarmak, butun gun donla oturmak, temel besin maddesi olarak disaridan soylenmis yarim ekmek tostu benimsemek, 24 saat pes oynamak isterim. ya da yalnizligi secip el ele tutusmadan film izlemek, die hard izleyip gaza gelmek, muzik acip butun gun yataga uzanmak isterim. ya da tirtligi secip icimdeki duygusali ortaya cikarmak, yalan ruzgari izleyip "ay nina kac oradan kizim" demek, ust uste bes chick flick izleyip beynimi eritmek isterim.

  iste bu tur realiteden kacislar, her gun gorusulen bir sevgiliyle yapilamaz.

  ha ayni eve cikmissinizdir, artik bir entity olmussunuzdur, o ayri. ama ayri yerlerde yasiyorsaniz daha, birakin ayri yerlerde kalin arada.

  hem ozlemek guzeldir.
 • erkek/kız arkadaşına değer veren sevgilidir.
  özlem duymanın bir ilişki için gerekli olduğunun farkına varmış insandır. asıl güzel olan sevgiliyle buluşmak değil; görüşülmeyen uzun bir dönemden sonra buluşmaya gidilirken duyulan heyecandır.

  yıllar sonra gelen edit: gençlik işte.
 • başta kendisine saygı duyan aklı başında bir sevgilidir. bu ne lan? her allahın günü hatunun yada adamın içinde yaşanır mı? ondan önce bir hayatın yok muydu senin? ne yapıyordun sevgilin olmadan, evinde mum yakıp ağlıyor muydun? yok muydu arkadaşın eşin dostun, hiç mi görüşmüyordun kimseyle? yada görüştüklerin sevgili bulana kadar seni oyalayacak insanlar mıydı? sevgi göstergesi mi yani şimdi her anını sevgilinin götünün dibinde geçirmek?