şükela:  tümü | bugün
  • sge: bazı mallar yazmış; okuyan da sanır yüksek mühendis veya doktor eleştirdim. ulan hıyar, o aracı alabilmek için ne iş yapıldığını bilmiyor muyuz?! gözünle oku, başka yerlerinle değil.
    diğer arkadaşa: he kardeş benim sevgilimi dürttü; çünkü son model aracı olan pörsüklerle takılan bir kezbanla ilişkim var, amk malı.

1 adet son model araba.
    1 adet kırışmış ak saçlı amca.
    1 adet 5 yıldızlı otel gym'i.

adam son model arabasından iner, gym'e gider. her gün ama her gün.
    evde karın çocukların varken ne işin var burda?
    tüm vücudunu kas yapsan ne olacak?
    bu nasıl andropoz?
    son model aracın yetmedi mi andropozunu bastırmaya?
    kız mı tavlayacaksın o kırışık cildinle?
    yoksa herşey sağlık için mi?*

tüm spor salonu bu heriflerle dolu.
    yaşamını fitnessa adamış insanlar kabul.
    işten arta kalan zamanında spor yapmaya çalışan beyaz yakalılar kabul.
    eğlenmek veya sosyal aktivite edinmek için gelen üniversiteli öğrenciler kabul.
    sağlık için gelen olgunlar kabul.
    göbek eritmek için ya da squat için gelen ev hanımları da kabul.
    ama bu adamlar ne ya? leş!

hadi onu geçtim...
    spor salonunun yarısı akpli müteahhit, ya da şantiye sahibi tipler. doğulu ve karadenizli.
    parayı sonradan görmüş, havluları yere zemine serip giyinen saygısız, bilinçsiz tipler.
    tuvalete girdiği ayakkabılarla bastığı yere, vücudumuzu sardığımız havluları sermek ne demek?!
    bunlar nasıl insanlar!?

amacım elbette insanları eleştirmek değil ama o kadar normalleşmiş ki... koskoca gym, şantiyenin spor salonu gibi. garajı son model araçlarla dolu.
    biz mi? biz okumak zorundaydık. başka seçeneğimiz yoktu. üç kuruşa çalışıyoruz. 6-7 yıllık eğitim sonunda, bir müteahhitin bindiği araca ancak rüyamda binebilirim veya 100 yıl para biriktirsem belki.

tanım: andropozun ete kemiğe bürünmüş hali.
  • "biz okumak zorundaydık"tan sonrasını okumamak lazımdı aslında ama durumumuz vardı okuduk.

o, 50+ amca da senin yaşındayken okumak zorundaydı dostum. senin gibi başka seçeneği yoktu!

ama o, senin yapmadığın bir şeyi yaptı. onun bunun son model arabalarını kıskanmak yerine imrendi ve azmetti. gün geldi, kendisinin de son model arabaları oldu.

her mal mülk sahibini, haksız yere onları kazanmış gibi eleştirme. önüne bak, kendine hedef koy. bir gün senin de, o bahsettiğin kazançların olur.

not: spor salonuna her giden de senin gibi karşı cins ayartmak için gitmiyor. sağlığına dikkat etmek için gidenler çoğunlukta.

edit: içimden bir his, bu başlığı açan arkadaş sanki kaçacak gibi geldi. o yüzden bir ekran görüntüsünü şuracığa koyayım dedim. ergencik
  • hayalimi yaşayan amcadır. o sırada büroyu çeviren birileri olur ben de kahvaltıdan sonra spordan önce büroya uğrarım, günlük rapor alır çıkarım diye düşünüyorum.
  • saunadan çırılçıplak çıkarak sizi dumura uğratabilecek amcadır.
    (bkz: yaşanmış olaylar)
  • senin andropoz da dedigin 50+ lik o amcaya bir kısım kadınlar salya akıtıyor.

tanim: kıskanç ergen başlığı. beyaz yakalida olabilir.
  • görev hayatı boyunca 1 kere kamu imkanı kullanmamış , özel işinde devletin kalemini dahi kullanmamış olan kayınpederim bu kafadaki dingiller yüzünden 70 yaşından sonra resmi spor salonlarını kullanmaya başladı.

adam emekli büyükelçi , kısa süre milletvekilliği yapmış , bu bilip bilmeden eleştiren malların hayatı boyunca vitrinde göremeyeceğini okumuş / okuyor.bunlarin okumaya çalıştığı üniversiteler "lütfen gelin ders verin" diye kapısında dönüyor ama iki tane dingil çıkıp sağda solda konuşuyor.

bunu konuşmak mesele değil bu insanları salonlarda bir şekilde rahatsız eden bir güruh doldu ortalık.
    allah ıslah etsin diyeceğim de çok klasik olacak.
  • fitness spor merkezleri için kalıcı müşteriler 40 yaş ve üzeri grubudur. cingenelik yapmaz, kaliteli, maddi durumu iyidir.

kokuyu alirlarsa pesinizi birakmazlar. daha dün bir firmayı uye yapmaya ısrar ettiği için uyardım.