• -neden içiyorsun?
    -unutmak için.
    -neyi unutmak için?
    -neden içtiğimi.

(bkz: the shining)
  • zenginlik belirtisidir.
  • sadece beni mi sinir ediyor şu "alkol içmek" bokayını cümle içinde kullanmak?

ulan 20 yıllık içiciyim bi etil alkol şişesini kafama diktiğim olmadı, çok diken de yoktur. şu lafı ya doğru düzgün kullanın ya da susun amına koyim.

troll olduğunuzu bu kadar belli etmeyin.

alkol alınır, içki içilir. alkol içmek diye bişey yok, akpli/troll ağzınızı sikerim sizin.

bilgi amaçlı edit: başlığın taşınmadan önceki hali her gün alkol içmek idi.
  • her gün alkol almak
    içki içilir, alkol alınır ama yine de sen bilirsin kardeş.
  • gerçekten insanı zora sokan bir durum. yakın arkadaşım kabul etmese de bence artık bir alkolik. içmediği gün yok ve içmediği zaman hep mutsuz, suratı düşük, canı sıkkın falan. alkol almaya başladığında ise, hoş sohbet oluveriyor. bu çok büyük bir tehlike.
  • ''tüm dünya bilgeliğinin yarısı 'ne sevmek ne de nefret etmek', öteki yarısı ise 'hiçbir şey söylememek ve hiçbir şeye inanmamak'tır.'' demiş arthur schopenhauer. bu almanlar bazen ne kadar çok şey biliyorlar lan.

böyle güzel gerçekleri bilmemize rağmen yine de alkole düşkünüz. gereğinden fazla anlam yüklüyoruz desem, değil. para sıkıntısı olmasa sonsuza kadar içip ömer hayyam okuyarak hayatta kalınabilirmiş gibi geliyor. her gün yapılan herhangi başka bir şey keyif vermiyorken, uyuşup müzik dinlemek çok zevkli. ama bu durum çok da ironik olmayan bir şekilde parasızlık denen ibneyi ortak ediyor ayık gecelerinize. maddi kaygısı olmadığı halde sağlıklı yaşam adı altında bundan uzak duran insanlar neler kaçırdıklarını bilselerdi, incecik bellerine ya da adonis kaslarına bakıp 'sebebi neydi ki?' diye sorarlardı kendilerine.

bu aktivitenin* bir güzelliği de kimsenin tavuğuna kış demeden yaşayıp gidebilme erdemi vermesi. din, savaş, fanatizm, siyaset vs. ne varsa uzaktan bakıp onların yerine hüzünlenerek içmenizi sağlar. kadeh tokuşturup muhabbet etmek varken, kavga gürültü birbirine üstünlük sağlamaya çalışmak çok yorucudur hem. çok fazla ses var. oysa tüm istediğimiz ne mi?;

bilmem tanrım, beni yaratırken neydi niyetin,
    bana cenneti mi, cehennemi mi nasip ettin;
    bir kadeh, bir güzel, bir çalgı bir de yeşil çimen.
    bunlar benim olsun, veresiye cennet de senin.

gönlünü hoş tut, sonu gelmez kaygıların.
    gök kubbede çatışması bitmez yıldızların,
    senin toprağa karışacak bedeninse;
    tuğla olacak sarayına başkalarının...

politik bi gönderme de yaptım bak.
    hiç hoş değil.
  • beyindeki yangını söndürmek için yapılır.

bir yerden sonra her yer yanar.
  • karaciğer'in bir gün ben artık yokum demesiyle son bulur.
  • her gün içmek, özellikle de rakı içmek demek; insanların boyun derilerinin zamanla renk değişimine uğraması demek. evet, onların boyun derileri kulak altı kısımlardan başlamak üzere normalden çok daha kırmızı ve benekli bir hale giriyor.*
  • zengin kişi eylemidir.
hesabın var mı? giriş yap