• bel, karın ve kalça yağlarının müsebbibi
  • iş hayatım ve uyku düzenim nedeniyle içinde bulunduğum durumdur. önermiyorum ama (bkz: keyfimizden de yapmıyoruz şimdi!)
  • immobil yaşam tarzı ile birleşince akşam kanepeye yorgun uzanmanıza neden olan durum. bir on beş dk önce kalkıp evde minimal bir kahvaltı yapsanız daha iyi sabahları. haftada üç gün de yürüyüş yaparsanız güzel olur. yoksa kısır bir döngüye girip, ruhsal olarak da sıkıntıya düşebiliyorsunuz bu tekdüze beslenme eylemiyle. fazla karbonhidrat alımı vücutta asit yükünü artırdığından sizi hareket edemez hale getirir. sağlıklı beslenmek kendinize zaman ayırmayı gerektirir. kendinize beslenmek için zaman ayırın.
  • bel simidi ve poğaça gibi bir göbeğe sahip olmak için müthiş bir seçim.

tembel insanların seçimi olan bu yöntem, ben ve benim gibi asil, atletik, romantik ve de şövalye ruhlu insanlarda görünmez. bizler öğlene kadar bekler, öğlen yemek arasında serpme kahvaltı tabağı alarak sağlıklı besleniriz.

yarın bir gün pomçikleriniz "minnakım yukarıdan bakınca pipini görebiliyor musun sen" dediğinde anlarsın ne dediğimi ama neye yarar artık...
hesabın var mı? giriş yap