• (bkz: görgüsüzlük)

- panpa biz s400 aldık.
    - hadi ya hayırlı olsun birader.
    - sağol ama nasıl biliyor musun? yılan, yılan.
    - iyi baba hadi hayırlı olsun
    - kaporayi da verdik.
    - hayırlısı
    - gelecek ay geliyor.
    - iyi iyi
    - off be birader her an aklımda, gece uyuyamıyorum gelsin artık diye.
    - tamamdır ya gel başka işlere bakalım
    - iyi diyorsun da sen almış olsan sen de uyuyamazdin gece
    - ok bro benim isim vardı unutmuşum, kenya'ya söz vermiştim
    - sen işini bitirince gel de sana benim s400'uj bataryalarını anlatayım.
    - ok.
  • gün geçmiyor ki cumhurbaşkanımız ve hükümet yetkililerimiz s400 ‘leri aldığını açıklamasın.
    her gün biri bunu söylemek zorunda mı?
    sanki bir güç onları bunu söylemeye mecbur bırakıyor gibi.
    bizim dışımızda rusya’nın da sürekli s400 açıklaması yapması aklıma acaba rusya bize açıklama yapmamız yönünde baskı yapıyor olabilir mi sorusunu getiriyor.
    tabi insan hemen bunun ardından da rusya’nın elinde herhangi bir koz mu var sorusunu soruyor..
  • seçime kadar her gün alınacak, muhtemelen seçimden sonra da hafif hafif unutturulup sonra almış gibi yapılacaktır

en olmadı daha yüksek fiyata biz de başkasına sattık derler olur biter

ya da aldık der almaz ne olacak, sonuçta yalancıya malum şeyi yapmıyorlar ya
  • her gün "s-400 alırsanız şöyle yaparız böyle yaparız" diye tehdit eden dangalak bir ülkeye karşı yapılacak yegane iştir, normaldir.

abd'nin işadamı, 21 milyar dolarlık işi kaçırdım diye tırmalayıp duruyor, hemen her gün türkiye s-400 almaktan vazgeçmezse... cümlesiyle başlayan bir haber, bir açıklama geliyor.. e naapsın türkiye, izah ediyoruz işte "lan oolum, alırsa malırsa değil, aldık amk".. ama adamın kafa mermer, anlamıyor..komik de bir durum.. füzeler imalata başladı, bizimkiler sözleşme yaptı, ön ödeme falan, şimdi bir iki aya teslim olacak diyorlar, adamlar hala "türkiye s-400'leri alırsa" noktasında.. hani bir kızı seversiniz ama kız başkasına varır ya.. önce istemeye gelirler, sen karşı kaldırımda beklersin, düğün olur, karşı kaldırımda beklersin, çocuk falan olur karşı kaldırımda beklersin.. abd'nin hali o hesap.

lan olm aldık lan bi siktirin gidin..
  • ama iyi yedik karikatürüne tepki olarak ortaya çıkan açıklamalardır.
  • krizin faturası bir yere yüklenmek zorunda s-400 alınır , krizden sorumlu abd gösterilir. hüloğğ nidalarıyla sahne kapanır.
  • 2 sene daha bekleyelim s500 e geçelim derse şaşırmayacağım durum. seçime kadar bu gazı kullanacaklar. orası belli de sonrasında alınır mı alınmaz mı tam bir muamma ama işini iyi biliyor. bunu görenler amarigaya kafa tuttu wow falan olmasa bari. hala bu taktik işe yarıyor mu ya eeyy davos?
  • seçimden sonra "s400 aldık ama mercedes s400. konvoya araba lazımdı ya eheheh" şekline bürünecek açıklama.
  • benim anlamadığım rusya neden bu kadar sessiz. rusya, abd'ye dönüp kardeşim sana ne isteyen istediği yerden alışveriş yapar diye bir açıklama yapmaz mı. sırf bu yüzden s400 anlaşmasının yapılmadığını, bir blöf olduğunu düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap