şükela:  tümü | bugün
496 entry daha
  • desteğiniz için teşekkürler fakat böyle günlerde değil her gün bu desteği sessizce ve kendi davranışlarınızla verirseniz sağlıkçılar daha mutlu olacaktır ve severek başladıkları meslek hayatlarından lanet ederek ayrılmak zorunda kalmayacaklardır.

en büyük destek hapşırdığınızda acile gitmeyerek, her durumda insanlara saldırmayarak vereceğiniz destektir.

hele aile hekimlerinin durumu içler acısı. o insanlar en zor şartlarda sizlere hizmet için uğraşırken en saçma şeyler için insanları zorlamayın.

evet siz de haklısınız konu sağlık ve korkuyorsunuz ama insanların yapabilecekleri sınırlı. hasta değilken hasta olma ihtimalinizi artırmayın. hastaysanızda bu konu özelinde belirlenen hastaneleri, branşları tercih edin.

ve hele ailesinde doktor olanlar en büyük dert sizsiniz. her belirtide ve her olayda insanları arayıp ya şu var ne bu, yok halamın oğlu hasta, yok randevu alamıyorum yok ıvır yok zıvır yardımcı olsana demekten vazgeçin. biraz saygı biraz empati sizden başka bir şey istemiyoruz
  • manevi olarak bir nebze olsa da ruhu hoş tutan destek oldu.
    bu desteğin sadece alkışlarda kalmaması dileği ile...
    unutmayın, siz bir sağlık personeline ne kadar hoşgörülü yaklaşırsanız karşılığını bir o kadar alırsınız.

ayrıca videolar fazlasıyla duygulandırmıştır.
  • güzel harekettir, ancak alkış tutan arkadaş geçen hafta evine kutuyla maske, kiloyla dezenfektan stoklayıp, hastaneleri ve çalışanları virüse maruz bıraktıysa iki yüzlülüğün daniskasıdır.
  • “görevi olan herkesi alkışlayacaksak ohoo” diyen mallar için şunu söyleyeyim: elbette görev icabı yapıyorlar, hatta mecburi yapıyorlar. fakat sonuçta herkes evine kapanırken riskli bir ortamda mücadele veriyorlar. hem kendileri için hem de senin gibi dingolar için. o yüzden bir motivasyonu, bir jesti hakediyorlar. bu kadarını da çok görmeyin. senin gerizekalı bakış açınla bakarsak askerler ve polisler de görevini yaparken hayatlarını kaybediyorlar. e o zaman adlarını anmaya, lafını etmeye, şükran duymaya gerek yok, öyle mi ?
  • "isini yapıyor diye" demiş bir müptezel.

bak futbolcu bile yapmayacak işini. zorunlu olmayan kimse yapmayacak. o alkışladığimiz doktorun evde anne babası varsa ondan ayrı kalacak. sırf sana bana bakmak için. sırf işini yapmak için. senin,benim, onun bir şekilde "can" deyip ara vermeye çalıştığımız "iş"i onlar yapmaya devam ettiği için.

gerekli bir alkış, güzel bir kampanyadır.
  • devlet hastanesinde çalışan sağlıkçı bir arkadaşım bugün wp grubumuza “bulabiliyorsanız 3 katlı cerrahi maske ya da 3m n95 ffp3 maske ventilsiz alın bize de haber verin” yazdı. içim cız etti. her gün binlerce hastanın olduğu bir hastanede çalışıyor ve günlük sadece bir maske verilmekteymiş. alkışa karşı değilim ama keşke alkış yerine doğru dürüst bir destek verebilsek kendilerine.
  • gerek var mı böyle çocukça şımarıklıklara? yok alkışmış, yok şarkıymış.. geçiniz bu romantik saçmalıkları.
  • alkışlamak doktorların fedakarlığının farkında olduğumuzu hissettirebilir ama onların içinde bulunduğu durumu anlamak ve yardımcı olmak istiyorsak daha fazlasını yapmamız gerekiyor.
  • ankara'nın bir ilçesinde, cama çıkıp alkış yaptım, camlarda üç kişi vardı. biri ben. sanırım doktor dövmeye çalışan insanlarla yaşıyorum. bunlar marketlerde paketlerin üzerine de tükürür.

iki kişiden biriyseniz beni bulun. balkona çıkıp birbirimize şarkı falan söyleriz.
  • böyle şeyler beni çok mutlu ediyor. birlik ve beraberlik duygusuna ihtiyacımız var ve böyle şeyler bu duyguyu pekiştiriyor gibi hissediyorum.
485 entry daha