şükela:  tümü | bugün
  • her ayrılıgın sonrasi salya sumuk aglar bunlar, kankasının kafasını, arkadaslarının beynini yerler, vakit kaybı, kalp agrisi gibi rahatsızlıkları olur. israrla ayni tip erkeklerle birlikte olup, benzer hataları yapan, yanlıs kisilerle iliskiler kuran, "ben neden surekli bunlari yasiyorum" diye kendine sormamis, gecmisten ders cıkarmanin hayatın bir parcasi oldugundan bihaber kadındır.

hayatını cezmi ersoz kitapları tadında yasayan bu insanlar oturur "butun erkekler serefsiz, tek dertleri pompa ya" cumlesini kurar, erkeklerin tumunun yalancı oldugu konusunda kulisler olustururlar.

tam olarak anlasılmamis, ya da sans eseri surekli karakter sorunu olan kisilere denk gelmisleri tenzih ederim.
  • şüphesiz ki o ilişkilere ağlamak için başlamamış olan kadındır.

her seferinde yeni bir umutla "tamam bu sefer ki farklı. bu sefer ki düzgün biri. hayatı paylaşabileceğim, hiçbir şeyi saklamak zorunda kalmadan kendimi özgürce ifade edebileceğim, beni ben olduğum için seven ve olduğum gibi kabul eden biri" dediği anda onun da diğerleri gibi olduğunu görünce ağlamasın da naapsın ki bu kadın ?
  • istikrarlı kadındır.
  • ardından ağlanılacak bir ilişki yaşamış kadındır. tebrik edilesidir.
  • tüm başarısız ilişkilerinin ortak noktası olduğunu farketmiş kadındır. kendini bilendir. candır, patlıcandır, sorunu bilip de çözemiyorsa varsın ağlasındır. hatta bir de veryansındır.
  • kadınlar erkeklerden daha hassas canlılardır. bir ilişkinin bitimi, kendilerini psikolojik ve fiziksel açıdan erkeklerden daha çok etkiler. kimi durumlarda depresyon ve sıkıntı haftalarca, aylarca sürebilir. kadının doğasında vardır bu. erkek gibi kolay atlatamaz. sadece bu yüzden bir kadınla birlikte olamayan erkekler de vardır. çünkü o kadınla olan ilişkisi bir gün bittiğinde kadının ne kadar üzüleceğini bilir. garip ama gerçek, sırf bu yüzden bir kadınla birlikte olmaya korkan çok erkek vardır. kadın her ilişkisini, son ilişkisiymiş gibi, evleneceği erkekmiş gibi yaşadığından ilişkinin bitimi onu çok üzer ve derin çöküntü yaratır. ama erkek, nasıl olsa birisini bulurum modunda olduğundan ilişki bitiminden kadın kadar etkilenmez. bu söylediklerim bir genelleştirmedir, genelde bütün erkekler ve kadınlar böyledir. münferit olaylar ve istisnalar kaideyi bozmaz.
  • eğer her ilişkisinin sonunda ağlıyorsa problemi ağlatanda aramaması gereken kadındır.dur bi soluklan güzel kardeşim bi kendini dinle derler o kadına.
  • tercihlerinin sonucunu yaşıyordur. karşılık beklemeden sevgisini göstermekten çekinmeyen ve gerçekten sevmiş olan kadındır. ne var ki karşıdaki kıymet bilmemektedir. tercihini efendi adamlardan yana kullanmaya başlarsa tez zamanda mutluluğu yakalayacaktır.

(bkz: hatunlarin efendi adam yerine pic tercihi)
  • kendinden çok fazla taviz veren, hep aynı tarz insanlarla ilişkiye giren, geçmişten ders çıkarmayı bilmeyen kadındır...