şükela:  tümü | bugün
  • sanırsın en-cinnu diyarından gelen kötü bir ruhu hapsediyor; kem alametlere nişan olmuş ruhani varlıklara pıranga vuruyor ki bir daha dünyaya hiç çıkmasınlar...

...kavanoz kapağı kapatıyor yaa! içinde salça, hadi bilemedin turşu olan cam bir kavanozun kapağını.

bu ne hırstır, ne gözü dönmüşlüktür anlamıyorum. bir kavanoz kapağını kendine namus meselesi yapmayı ise hiç kavrayamıyorum; sanki acı çekmeden açılan kavanoz kapakları törelerimize ters, kan davasına gebe objeler.

hayır bir de daha sıkı kapatınca değişen bir şey yok ki? alırsın kavanozu, sonuna dek çevirirsin... en sonunda da şöyle yarım saniye sıkarsın içine hava almasın diye.

bunun için kafadaki kılcak damarları çatlatmanın, spartalılar gibi manyaklaşmanın anlamı nedir allahasen...
  • onlar bilmez ama, ebelerinin kulağını çınlatırlar bu tiplerin.
  • (bkz: baba)
  • daha sonra kendi sıktıkları kapağı açamayıp, yardım isteyen ya da sıcak suya tutup kapağın gevşemesini bekleyen gruptur.
    (bkz: anne)
  • muslukları da aynı hırsla kapatıp contaların amına koyan adamlardır. sözlük yazarı itaatsiz bu adamlardandır. itaatsiz'in yaşadığı evlerin civarındaki tesisatçılar ihya olur. yenileri açılır.
  • kavanozu bilemem de, bu edimi kola şişelerine uygulayabilenlere saygı duyuyor kendilerini bööyle çok çok seviyorum..

bizim evde misal, validenin kapattım dediği kola şişesi kapağını ben üç tur daha çevirebiliyorum..
  • obsesyonsahibi olmalari muhtemel insanlardir...
    (bkz: obsesif kompulsif bozukluk)
  • aynı şekilde bilgisayar kasalarında ki vidaları da hayvan gibi sıkan bir insan türüdür.
  • eger bicak bilemek gibi bir yetenegi de varsa evdeki bicaklari kasap bicagindan daha iyi kesecek sekilde biler bu kisiler, bicak her yikandiginda evde kan cikar, ardindan da kavga..
  • ulker rodeo yiyilip ustesinden gelinebilecek bir durumun baş kahramanlari. onlar iyice kapatsin, siz rodeo yiyin. hele ki isminiz mustafa ise "pit" diye acarsiniz. ve unutmayin ki; "ayseler de tadabilir"
    (bkz: reklamlari izlediniz)