şükela:  tümü | bugün
  • her kıyafetin altına giyilebilecek ayakkabıyla birlikte müthiş bir uyum sağlayan çanta.

2 yıldır eşime arıyorum bulamadım amk. bi' bulsam ev ekonomimiz 3.dünya ülkelerini geçecek, imf'ye borç verecek hale gelecek.

(bkz: kadınların çanta ve ayakkabı uyumu takıntısı)
  • bazı kadınların her alışveriş yaptıklarında bulduklarını iddia ettikleri çanta. aslında erkeği ikna etme yöntemlerinden biriyle alınan normal bir çantadır.
    - aa tam aradığım çanta, her kıyafete gider buu!!
    - geçen haftakine de öyle demiştin?!
    - haa. ya onun fiyonları bla bla bla.. nolur alalım noooluur!!
  • çantasını kendisi alan kadınların çokça tercih ettiği çantadır.... hatta 'hem çantamı kendim alırım hem de sözlüğe de girerim' diye de hava atar üstüne..
  • henüz benip bulup alamadiğim çanta.
  • genelde siyah bir postacı çantasıdır... ayakkabı rengi ya da kıyafet fark etmez. aslında değiştirmeye üşenmesen her renge uygunu vardır ama...
  • yoktur. olduğunu iddia edenin de ya elbisesi ya da giyim zevki yoktur.
  • bilim dünyasının henüz icat edemediği yada kadın kısmının henüz keşfedemediği; ergonomik, modüler, portatif olması beklenen, ayrıca bukalemun derisinden nano teknoloji ile imal edilip rengi kıyafete kendiliğinden adapte olması lazım gelen bir organizmadır.

-kandırmayın adamları her bok için ediyosunuz bu lafı: "rahatlıkla her şeyin altına giyilebilir" diye aldığınız 112 tane ayakkabınız yok sanki! gerçi bana ne, beyiniz bilir. beyniniz bilmiyor zira.
  • sahibi olan kadinin yeni bir canta almasina engel olamaz.
  • yok öyle bir çanta ya da var da hala alınmayan çantadır muhtemelen.
  • tum kiyafetlerin tarzi ve rengi ayniysa o renk ve tarzda alinan bir cantadir.