şükela:  tümü | bugün
  • benim de gözlemlediğim ve henüz sapma görmediğim eylem.
    ama dünyanın bütün müslüman ülke topraklarında her yıl aynı 3-4 gün içinde yağmur yağamayacağına göre ve kur'an'da hadislerde böyle bir şey vaad edilmediğine göre sadece nacizane bir gözlem olarak kalması isabetli olacak kanı, inanç.
  • kurban bayramı'nın yaz aylarına doğru yaklaşmasıyla anlaşılacaktır nedir ne değildir elbet ama şu ana kadar hep kurban bayramının ilk 1-2 gününün günlük güneşlik olupta kesme olayı bittikten sonra yağmurun gelmesi enteresandı tabi.
  • yanlış bir genellemedir, yağmursuz kurban bayramlarına şahit olmuşluğum boldur*.

edit: kötüleyince geçmiş bayramlara yağmur yağıyor herhalde, güzelmiş.
  • küresel ısınma nedeniyle, önümüzdeki yazlar bu yaz kadar sıcak ve susuz geçecekse vay halimize. istanbul, mega köy lakabını işte o zaman tam anlamıyla hak edecektir. manzarayı gözünüzde bir canlandırsanıza...mazallah...
  • mübarek eylem sonrası sere serpe saçılan kurban kanları temizlensin niyetiyle gerçekleşen uhrevi bir eylemdir. hikmetinden sual olunmaz; aksi variddir, uğursuzluğa delalettir.

ayrıca, behemehal son zamanlarda belediyelerin "kurban kesim merkezleri" oluşturması ve bu merkezlere imam hatip mezunu, ehil kesimciler tayin etmesi de izinsiz düzenlenen yağmur dualarına katılan duacıların kent yaşamına getirdiği fazladan yükü hafifletmiştir. azalan işsiz grafiğinin yere yaklaşması da, cabadan bonus. aynı mümtaz belediyelerimiz, ihtimal yağmayan yağmura karşı tedbire binaen vidanjör de bulundurmaktadırlar.

son dakika editi: bi de her 23 nisan'da yağan bi yağmur vardır ki, aylarca çalıştığım ront'u kırmızı elbisemi giyip, stadın ortasında, sallana sallana söylememi engellemişti. bugün belki bi diva olabilirdim..
  • her hafta 1 kurban bayramı kutlarsak su sıkıntısından kurtulacağımızı müjdeleyen olay.
  • çocukluğumun temmuz-ağustos aylarına denk gelen kurban bayramlarında gerçekleşmeyen doğa olayıdır. sözlükteki "götünün kılları ağarmış"ları tesbit etmek için kullanılan bir turnusol kağıdıdır aynı zamanda.
  • zamanında benimde minicik aklımı kurcalamış hatta bu rastlantıya birçok kez şahit olmam nedeniyle "ya bu kadar da tesadüf olamaz allah gerçekten var o zaman" dedirtmiş bir olay. neyse ki artık büyüdüm de gerçeği anladım, bir de şu tanrının varlığıyla ilgili olan soruma cevap bulsam süper olcaktı.
  • arabistandan aradılar "bizde olmuo öle" dediler. hüzünlü bi durum.