şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda tüm sosyal medya mecralarında gözüme çarpan tiplerdir. örneğin muhafazakarların atatürk'e yaklaşmasıyla bunlar harekete geçmişlerdir. neden? çünkü gazi mustafa kemal atatürk'ün birleştiriciliği sayesinde sol sağ demeden atatürk ilkeleri etrafında birleşecek bir halk ve onların yöneteceği devlet çok daha güçlü olacaktır.

  şahsen ben de emperyalist olsam böyle bir türkiye istemezdim. o yüzden emperyalizmin tetikçiliğini yapanlar atatürkçülük kisvesiyle milleti birbirinden ayırmak istiyor. bunlara prim vermeyelim. bir olalım.
 • "zulüm 1938'de son buldu, atatürk'ün karısı hede-annesi hödö, atatürk masondu-yahudiydi, atatürkçülük batı'nın osmanlı'yı bitirmek için kurduğu bir tuzaktır, iki ayyaş'ın yaptığı yasa"

  ... ve benzeri son 20-25 yıla damga vurmuş siyasal islamcı şahıslar tarafından söylenmiş binlerce söz, işleme koyulmuş icraat varken...

  şimdi bu şahıslar 2019 seçimlerini hedefe oturtup menfaatleri için atatürk'ü benimsemeye karar verince bunlara olumlu yaklaşacağız öyle mi? atatürk hep birleştiriciydi, hep bu ülkenin kurucu değeriydi. yeni mi aklınıza geldi?

  kusura bakmayın ama o tren kalktı. gidin başka yerde bir olun.
 • emperyalistlerle işbiliği yaparak atatürk'ün cumhuriyetini yıkmaya çalışanların oy kaygısıyla atatürk'e yanaşma denemelerini birlik diye nitelendiren bir adet çakalın hezeyanı.

  emperyalistlerin kucağında menderes zamanından beri oturup götünü ısıtanlar atatürkçüler değildi.

  önce sağınızdaki pisliği temizleyin, sonra sola yaklaşırsınız. yıllarca bütün yediğiniz boku atatürk'e ve atatürkçülere fatura ederken nasıl milli birlik umurunuzda değil idiyse şimdi de değil.

  (bkz: islamcı ikiyüzlülüğü)

  (bkz: yallah arabistana)
 • o zaman chp'nin kara çarşaf açılımı hakkında da aynı şeyi dillendirseydik değil mi? yok takiyye, yok bilmem ne. sonuçta bir şekilde insanlar aynı değerin etrafında kenetlenmişler. bundan neden rahatsız oldun ki?