şükela:  tümü | bugün
  • pek çok yerde gözlemleyebileceğiniz bir insan evladı.. ama her ortamda viski içen herhangi bir insanla karıştırılmasın.. burada ele aldığımız şey bu türün; baba parası yiyen, üniversite öğrencisi ve daima sakal bırakan modeli..

bu tip gençler; başka içkilerin uygun kaçacağı ortamlarda bile viski içer.. sanki anası viskiyle emzirdi pezevengi.. viskinin de, her içkinin olduğu gibi, uygun kaçtığı ve kaçmadığı yerler vardır.. rakı içilecek yerde bira, şarap içilecek yerde votka, viski içilecek yerde rom içmek bilinçsizliktir.. bunlar viskiden keyif falan almazlar, bunların temel gayesi "bak ben viski içiyorum"culuk oynamaktır..

bu arkadaşlar genelde özel üniversitelerde yuvalanır.. hatta genelde liseyi de özelde okurlar..

muhakkak ki sakal bırakırlar, tarz olduklarını düşünürler.. halbuki bakımsız adamın bıraktığı sakalın karizması olmaz, bunu bilmezler..

amerika'da, öropa'da viskinin ucuz olduğunu, herkesin doya doya ve her daim, her ortamda viskiyle beslendiğini düşünürler.. bi tanesi bana ısrarla; yurtdışında viskilerin 16-17 euro olduğunu, bu yüzden ucuz sayıldığını, amerika'da yahut öropa'da öğrencilerin dahi gittikleri barlarda viski içtiğini iddia etmişti.. şarabın 3-4, biranın 2 euro olduğu yerde 16-17 euro'luk içkinin pahalı sayılacağını kendisine anlatmaya çalışmıştım.. o sırada amerika'da okumuş birisi de amerika'da da öğrencilerin barlarda genelde bira içtiklerini söylemişti.. ama anlayabildiğinden emin değilim.. ha bu arada, velev ki 16-17 euro ucuz bi rakam, hayatında ailesinin desteği olmadan 16-17 euro kazanmış mı acaba hiç?

bu da böyle bi tiptir işte sevgili arkadaşlar.. kafayı "gösteriş meraklılığı"na takmış yazarınız mavi gozlu ev bildirdi..
  • viski üzerinden yola çıkılarak yapılan kapsamlı bir ötekileştirme hareketine kurban gitmiş garibandır.
  • johnnie walker black label içiyorsa saygı duyulasıdır.

ama yine de baba parasıyla hava atmasın piç oğlu piç.