şükela:  tümü | bugün
  • sabah uyandım; termometreler 5 dereceyi gösteriyor. evde hissedilen sıcaklık -20. havalandırmadan ayaz girmiş, banyoda -30'lara varan bir sıcaklık hakim. açık söylüyorum; klozet kapağını kaldırmadan hayvan gibi işiyorum, sıvı deliğe varmadan kara dönüşüyor. su içeyim diyorum, gırtlağa gelmeden buz tableti oluyor. akvaryumdaki balığın taşları buzdağı olmuş, titanik çeviriyor sanki pezevenk.

evdeki kablolar kış aylarında genleşiyor. 2 metrelik usb kablosu 5 metre oldu lan!

kış turizmine açsam, uğrak yeri olur şerefsizim.

her sabah duş alan insan! ayağını denk al oğlum, yerler buzlu amk.

not: evden teleferikle çıkıyoruz.

not2: kablolar bile ne yapacağını şaşırmış, düşün artık :)
  • iki gün kafasına su değmeyince saçından yağ damlayan insandır.
  • bir erkek olarak her sabah duş almaktayım ve hiç şikayetçi değilim ve üşenmiyorum. çünkü alışkanlık oldu çok uzun yıllardır. hatta duş almadan dışarı çıkamama gibi bir fobim var sözlük. bakkala bile çıktığımda kendimi çok kötü hissediyorum. sabah duşu insanı zinde tutar. güne yeni başlangıç hissi verir. kötü olan bütün herşeyi temizlenerek siler. ben böyle alıştım ve çok mutluyum. hele de yaz sıcağında sabah akşam alınmalıdır. metrobüse bindiğimde insanların duş almadan size yaklaşmaları bile rahatsız edici olabiliyor. kendinizi düşünmüyorsanız en azından insanları rahatsız etmemek için onlara saygınız olsun.
  • bu tarz insanların üşenenleri de vardır. onlarda gece yatmadan duş alırlar.
    aha bakim. cidden benim la bu.
  • evinde gün ısı hariç başka ısıtıcısı olan insandır. biz buralarda güneş çıksa da duş alsak diye dua ediyoruz. ne kadar kabul olur bilinmez tabi.
  • daha fenası her sabah duş almanın sağlık problemleri oluşturduğu inancı. tam bir türk tipi işime böyle geliyor inanç yapısı. böyle leş bir inanç yapısı olabilir mi. biri de saçları erken dökülür demiş. abi çıkın artık ortadoğudan. gelin medeniyete. burunlarımız evrildi. senin bir gün atlamanın kokusunu biz alıyoruz direğimiz kırıla kırıla. lütfen, imkanınız var ise her sabah duş alınız.
  • istanbul'da yaşamıyordur, veya uyumuyordur veya işe sabah 10'da falan gidiyordur. akşam işten gelirsin duşunu alır zıbarırsın. olay bu.
  • benim bu. bu bir alışkanlık. 07:30 da evden çıkıyorum ancak sabah 6 da kalkıp, duş merasiminden sonra kahve içip keyif yapmazsam evden çıkamam. isterse -30 olsun. takıntılıyım elimde değil.
  • benim bu. sabah yıkanmadan kendime gelemiyorum. akşam da yıkanmadan günün stresi üstümden gitmiyor. hatta yazın öğle yemeği arasında da yıkanıyorum. sırf istediğim zaman yıkanabilmek için ofisime yakın yerde spor salonuna yazıldım. o kadar yani..
  • soğuk günü sıcak yaz günü demeden her gün yaptığım normal eylem.

ulan asıl bi insan sabah uyanınca duş almadan çıkıp da kendini nasıl iyi hisseder ben onu anlamıyorum.