• sabah 1 saatini hazırlanmaya harcayan erkek başlığında örneği çokça görülebilen cümledir.

herkes böyleyse, benim karşılaştığım doğal ter kokulu, ensemde öksürüğe boğulan, eline hapşurup da tutunduğu otobüs direğini salyayla kaplayan, bedava çay veren benzin istasyonunda kuyruk oluşturan insanlar kimler?

edit: duş alanlara gıcık olan pis insan değilim la ben. sadece, bunu yapmayıp da yapıyormuş gibi gösteren artislere lafım.
  • benim için bir ''amerikan rüyası'' halini almıştır. evvelden beri hep filmlerde görürüm. karakter kalkar, üstünde eşofmanları vardır muhakkak. gider duşa girer, ardından kahve makinesinden kahvesini alır, mısır gevreğini yer sonra havlusunu alır, kulaklığını takar ve evinden çıkıp sabah sporunu yapar.
    ama bu benim için hiç olmadı. hep ''ben de böyle yapacağım lan çogzel'' deyip ertesi gün ''s.kerim ya ne duşu be, ben o arada 10 dakika daha uyurum'' deyip alarmı hep erteledim.

hiç olmuyor yani öyle şey. ama kahvemi mutlaka içerim bak.
  • kahveyi bilmem de, bu "her sabah duş alıyorum" olayına kıl olan, amerikanvari bulan, entel kuntel işler olarak değerlendiren ampuller daha birkaç ay önce "metrobüste herkes ter kokuyor" diye şikayet edenler değil mi? her sabah duş alan adam amerikanvari, ter kokan adam pis türk. allahtan belanızı mı istiyorsunuz anlamadım ki
  • her sabah duş alana değil de bunun yalanını söyleyen şerefsizlere kıl olunmaktadır.
  • gercekten gune daha iyi baslatan soylemdir. kalkinca yapilan bir dus gun icinde insana daha guven veriyor, ayrica gunumuzde bir insanlik vazifesi de denilebilir. en azindan ' su anki halim' isimli bir checklist yapsaniz, temizlik kismina olumlu cevap verebilirsiniz. bunun disinda ben kahveyi ac karna icemiyorum, icenleri de anlayamiyorum. once dus, sonra guzel bir kahvalti daha sonra da bir fincan turk kahvesi. hazirlanmak 80 dakikaya yakin suruyor biraz uykudan feda etmek gerek.
  • aksam izledikleri kolpa amerikan filmi rüyalarına girmiş insanlardır.

önermeleri tek tek cürütelim;

- her sabah kalkıp duş alıyorum: yalana gel. tabii ki ki alan vardır ama %96sı müslüman olan bu ülkede akşam yapılan yaramazlıklardan sonra abdest alan bir ırk, sabah kalkıpta tekrar duş almaz canım. şimdi diyeceksiniz ki ben bekarım falan filan, ben de diyeceğim ki istisnalar kaideyi bozmaz.

- her sabah kahvemi içiyorum: tekrar yalana gel. tabii ki içen vardır ama kaç kişinin evinde filtre kahve makinası vardır sorarım size. hanginiz nereden ince cekilmiş filtre kahve almayı bilir? dersiniz ki ben türk kahvesi içiyorum, ben de derim ki sen herhalde işe falan gitmiyorsun yoksa inan bana sabah o sersemlikle cezveyi nerene koyduğunu bulamazsın.

şimdi sevgili özentiler, bir gidin, adam gibi sabah simidinizi yiyin, çayınızı için. bunun utanılacak bir yanı yok. dünyanın öbür ucunda bir simidin üstündeki susam tanesini bile bulmak için ağlıyorsunuz.

edit: gelen birkaç mesajdan sonra not düşmek istedim. evet nescafe var ama cidden nescafe gerçekten içilebilir bir kahve mi? midenize yazık.
  • sırf çok terlediği için meksika gümrüğünde işe başlayan arkadaşımdan asla duyamacağım cümle. her sabah duş alırsa adamı işten çıkarırlar.
hesabın var mı? giriş yap