şükela:  tümü | bugün
  • ofislerde çokça görebileceğiniz tiplerdir bunlar. sabah evinde kahvaltı yapmaktan acizdir gelir ofiste yapar kahvaltısını. bazıları sabah işe çok uzak mesafeden geldiği için evde kahvaltı yapamadığını bahane etsede yuzde doksani tembellikten yapar bunu. iş hayatı boyunca bu şekilde beslenerek kilo almaya mahkumlardır, bir süre sonra başarısız diyet olaylarına falan girerler. gördükçe acırım bu tip insanları.*
  • (bkz: müfettiş)
  • mal dememek gerekir, şartlar zorlayabilir. ama mide rahatsızlığının ve çeşitli sağlık sorunlarının olması muhtemeldir.
  • tembeldir.

bekar ise annesinin, evli ise eşinin kahvaltı hazırlamasını bekler.
    hazırlanmadığında da soluğu dışarıda alır. uğrar yolunun üzerindeki bir yere..kahvaltı olur aldıklarının adı..
  • kabız olabilir. aman diyim
  • beyni hamura dönmüştür. e biz şimdi buna mal demeyelim de kime diyelim amına koyim? özgüvensiz liseliymiş ay ne güldük.
    gidin yumurta yiyin de beyniniz 5 gram protein görsün lan.
  • mal olduğundan değil de kahvaltıyı çok sevdiğinden yapan biri olabilir mesela. şimdi efendim bendeniz kahvaltı yapmayı çok severim. reçeller, peynirler, zeytinler, kaymak-bal, tereyağ kahvaltımın vazgeçilmezidir. şimdi bu kadar malzeme varken yenecek, simit poğaça yiyenlere mal diyen mallar nasıl oluyor da bu kahvaltının yarım saatte veya bir saatte biteceğine inanıyorlar. benim şahsen normal bir kahvaltım en az iki buçuk saat sürüyor. hafta içi her gün de bu kadar vakit olmayacağına göre sabah bu kahvaltıyı yapmak imkansız. diyorsan ki sıkıştır erken bitir, ya sanane keyfimin kahyası mısın. kahvaltı benim için kutsal bir ayin gibi, neden onu tadını çıkara çıkara yapmak yerine sıkıştırıp alelacele yapayım. poğaça, simit tam da bunun için var. çalışan insanın hayatı hızlıdır ve hızlı olmak zorundadır.simit ve poğaça da bizim kahvaltı konseptli fast food ürünlerimiz olduğundan kahvaltı da bunları yemek oldukça mantıklıdır.
  • insanları seçimleriyle yargılayan mallar var olduğu sürece, mal olarak adlandırılmaya devam edecek insandır.
  • bazı orospu çocuklarına hakikaten kapak olmuş adamdır. hadi trollün biri açtı yarak kürek bir başlık, onu geçiyorum, herifler gelip ciddi ciddi döşenmişler "tembeldir de tembeldir, maldır, beyni hamura dönmüştür". mını siktiğimin çocuğu iş yerinde değil de evde tıkındığı için atomu parçaladı sanki pezevenk. size ne lan milletin nerede, ne yediğinden. sana giren çıkan ne, ha evladım? sen evinde yımırtanı tıkanmaya devam et. lavuğa bak ya.
  • sabahlari uyanir uyanmaz birsey yiyemeyen insandir. ornegin ben sadece kahve icmeye aliskinim. is veya tatil gunu fark etmez uyandiktan sonra en az birkac saat gecmesi gerekli yemek yemem icin.

gunume gore simit, pogaca ya da biskuvi yerim cayla kahveyle. kilo olayini da dert etmiyorum cunku spor hayatimda bir cok alanda var ve bir aktivite olarak degil yasam tarzi olarak goruyorum. yani zorunluluktan degil keyifle yapiyorum.

ha bi de soyle bir sey var ; (bkz: sana ne lan yapraam)