şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tanım: akp denen terör örgütünün, ortamı terörize ederek, kendi bekası adına neler yapabileceğini çok net olarak gördüğümüz durum.

  fakat bunlar son çırpınışları, medyaya yansıyan gizli toplantıdan sonra, bu gün başımıza gelen suruç olayı anlatıyor ki akp seçime kadar ülkeyi terörize etmeye devam edecek. şehit annesine mitingde anahtar verip, bunu basına servis eden akp, suruç'ta insanları katleden akp genel başkanlarının da itiraf ettiği gibi, seçimin gittiğini bu yüzden sandıklarda üstünlük elde edilmesi gerektiğini söylemektedir. buradan anlaşılıyor ki akp nin yeni planı, ülkeyi terörize ederek milliyetçi oylara oynamak, ve sandıklarda üstünlük sağlayarak seçim hilelerini devreye sokmaktır. bu yüzden ben muhalifim diyen herkesin parti ve ya stk ayırt etmeksizin mutlaka bir sandıkta müşahit olması ve sandıkta direk kontrolcü olması gerekliliği aşikardır. ülkenin yüzde 50 sinden her sandık başına en az 10 kişi dikemiyorsak zaten bitmişiz demektir. muhalifim diyen insanların artık taşın altına elini koyma vakti gelmiştir.

  bu vesile ile buradan bu kampanyayı başlatarak, sandıkların sahipsiz olmadığını, buna yeltenmeye kalkmamaları mesajının net bir şekilde verilmesi gerekir.

  https://oyveotesi.org/
  http://gonullu.chp.org.tr/
  http://iyiparti.org.tr/
  http://www.saadet.org.tr/…miz-herkese-acik_d20.html
  https://sandikgucu.com/
  http://www.kesk.org.tr/…l-secim-platformunu-kurduk/
 • saat 06.50’de sandık mahallinde olsun 1(bir) kişi bile yeter. 20 kişi olup da saat 07.01’ de gelmenin bir önemi yok.
 • türkiye’deki seçimlerde vatandaşlık sorumluluğu sandıkta oy kullanınca bitmiyor. hastalar, yaşlılar, fiziksel engelleri olanlar, çocuk bakanlar vs. hariç herkesin sandıkta görev alması, milli iradeye sahip çıkması gerekiyor. yoksa daha çok ağlarız oylar çalınıyor diye.
 • hala müşahit olmayan varsa seçim günü yapacağı en mantıklı şey okul önlerinde bekleyen herhangi bir parti sorumlusundan müşahit kartı istemek. özellikle chpde bolca oluyor, hazırlıklı geliyorlar. ben lokasyon sorunu yaşayıp müşahit olamamıştım son seçimde ancak sabahın köründe oy kullanıp okul önünden hemen müşahit kartımı alıp en güvenilmez insanların sorumlu olduğunu düşündüğüm sınıfta beklemiştim. her sınıfta yeterince müşahit varsa siz seçebiliyorsunuz ya da onlar sizi nerede beklemenizin iyi olacağı konusunda yönlendiriyor. sınıfta konuşmadan bakışmalar, hangi partiden olduğunu tahmin etmeye çalışmalar falan müthiş bir ortam zaten. 4 kere bu şekilde müşahit oldum. kart almanıza gerek bile yok ama sorarlarsa diye almanızda fayda vardır. bir de boş bir kağıt ve kalem alın yanınıza, oylar sayılırken kendi sayımınızı sandık sayımıyla karşılaştırın mutlaka. ve resmi sayımın fotoğrafını çekip oy ve ötesinin ya da muhalif partilerin aplikasyonlarına gönderebilirsiniz. akp'den müşahit olursanız tavuklu pilav + ayran veriyorlar bu arada * oylara sahip çıkmanın en kritik olduğu seçim olacak, lütfen herkes elini taşın altına koysun. ysk önünde de cumhurbaşkanımız bekleyecek. (:
 • türkiye genelindeki sandık sayısını bilebilirseniz, bırakın 20 müşahiti, bir müşahit bile iş görür.

  ama hiç birimiz bilmiyoruz. ysk açıklamıyor. gizli sandıklar olacak anlaşılan. artık oralardan nasıl oy çıkacaksa?

  tâbi bir sandığın varlığı bilinmezse, başına müşahit göndermek de zor.

  ldp haftalardır bu konu üzerinde duruyor ama tabi liberaller kötü, liberaller liboş.
 • ya hiç seçimde durmamış insanlardan yorumlar geliyor, kimseyi umutsuzluğa sürüklemeye hakkınız yok.

  sandık numaralarının sonucunu ıslak imzalı tutanakla karşılaştıracaksınız, ihtiyaç olan bölgelere gidebiliyorsanız gideceksiniz, neresi zor? her sandıkta bir chp’li bir iyi parti’li olsa tek oy çalamazlar.

  önemli olan orada olmanız. ümit özdağ’la muharrem ince gerisini halleder, şakası yok bu işin, kılıçdar değil bu adamlar. siz elinizden geleni yapın, 06.30-20.30 sandık başında kalın, gerisi siyasetçilerin görevi. kim koltuğu bırakmak ister, onlar da oyumuzun arkasında duracak.
 • şimdi, şöyle bir düşüncem var.
  ortamlara düşen malum sandıkbaşı videosunu akp nin haberim yokmuş gibi çek pampa kıvamında bilerek servis ettiğini düşünüyorum.
  hepimizi sandık başına çekerek gider ayak evlerimizi soyacaklar.
  evde bir şey bırakmayın değerli.
 • adamlar hala sandıkta hile yapıldığını düşündükleri için iktidar olamadıklarını sanıyorlar. lan oğlum 2002’den beri her seçimde partili üye var zaten. bu kampanya şu demek aslında: şimdiye kadar sandığa partili üye olarak oturttuklarımız dangalaktı onlar yüzünden kaybettik.

  20 değil 200 müşahit de koysan seçim politikalarını değiştirmediğin sürece muharrem incenin de dediği gibi “bu kafa iktidar olamaz.”