şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir akp klasiği. yerli araba, yerli gemi, yerli uçak... bir dahaki döneme bunları yemem yanlız, en azından bir yerli uzay mekiği falan lazım. şart.
 • yine ve yeniden tedavüle sokulmuş saçmalık. bu sefer de yine yerli araba üretmişiz.
 • beterin beteri var:

  (bkz: seçimler yaklaştıkça topraktan petrol fışkırması)

  .

  ve bu seçimlerde işin içinde ihmal de var:

  (bkz: seçime 18 gün kala batman'da hala petrol bulunmadı)

  .
 • özellikle akp döneminde klişeleşmiş bir propaganda tekniği.
  hatırımda kaldığı kadarıyla, geçmişten günümüze yerli otomobil, yerli silah, yerli tank, uçak, uçak gemisi, denizaltı vs diye sürüp gidiyordu. bir sonrakinde uzay mekiği mi olur yada bir zaytung anketi gibi robot askerler mi olur bilemiyorum. ancak çoğunlukla oy almak adına bazılarında göstermelik birkaç örnek ile iyi göz boyadıkları da bir gerçek. a haber gibi kanalların bunları şaşalı bir şekilde haberleştirme şekilleri de ayrı bir komedi.

  düstur şu; önemli olan bir şeyin doğru yada yanlış olması değil, inandırıcı olması. haliyle seçim dönemlerinde bu minvaldeki haberlere çok fazla itibar edilmemesi gerekir.

  gönül isterdi ki yapılsın, ancak gerçek şu ki; bilime düşman bir zihniyet üretemez, ithal eder. gerçek gerçektir. gerçek gözümüzü kapatsak dahi değişmeyendir. bu nedenle sözü edilen konularda dünyanın en büyük ithalatçılarından biri olmamız da eşyanın tabiatı gereğidir.

  (ayrıca ek düşmek istiyorum. hükümetimiz bu seçim öncesi de doğal gaz bulmuş. tabi yerseniz.
  bkz )