• (bkz: allah allah)
  • ben bu kadarım, yaptığım işi çok bilmem, allahım bana bu kadar akıl vermiş, sormayın bana gereksiz soruları demektir.
    bu lafı kullanan 7nokta4 yetmedi mi diye pankart açan zihniyetin evrim geçirmiş halidir. ve evet her şey, bu zihniyet bile allahın bir lütfudur bize.
  • bunu söyleyen kişiye şu karşılığı vereceğim söylem:

kul akılsızsa allah ne yapsın?
  • hacta her sene, yaşanan facialardan gram ders çıkarmayan, bok gibi mali güce ragmen insanlara deger vermeyip biraz düzenleme yapmayı beceremeyen suudi yetkililerin acıklamaları çoçuklugumdan beri dikkatimden kaçmazdı. adamlar sakin sakin her şey allahtan derlerdi. demekki o mikrop bizim ülkeye de sıçramış. kamusal alan tartışmaları bol bol gündemde, "türban girer mi giremez mi" diye, peki erkekleri ne yapacagız. aldıgı idari ve teknik sorumlulugun altına girmekten aciz yaratıkları ne yapacagız. girmiş işte kamusal alanın dibine kadar. her şey allahtanmış. bi siktir git o koltuktan, oda allahtan olsun. vicdani sorumluluğunu allaha havale eden korkak ahlakçı zihniyetin her tarafı müslüman olsa ne olur.

(bkz: ali kemal ergülec)
  • (bkz: din istismari)
  • yok böyle bir yalan.
  • bazı - "farklıyız" derken bile aynı çizgiden giden- siyasi partilerin mensuplarının vizyonları, yetiştirilişleri, idolleri, eğitimleri, beslendikleri kaynakları ve tabanları gereği, her durumda bolca sarf ettikleri cümle.
  • nisa suresi'nden: "...de ki "hepsi allah'tandır." bu topluma ne oluyor ki, hiç söz anlamaya yanaşmıyorlar? (ey insanoğlu!) sana gelen her iyilik allah'tandır, sana ne kötülük dokunursa kendindendir..."

her şeyin allah'tan geldiğinin bilinmesi ve bu bilginin mümkün olan en fazla miktarda gündelik hayata işlenmesi rahatlık sağlar.

gelene bakma gönderene bak.
  • "- akıllı hasta allah'a güvenmez. çünkü derdin ondan geldiğini bilir." kemal tahir - dil dosyası
hesabın var mı? giriş yap