• herşeyin, ne kadar uzun süre ve ne kadar inandırıcı olarak başka birşeymış gibi yapabilse dahi, sonunda ve muhakkak, aslına ve kendine döneceğinden dem vurur. başka bir şey olmak heveslilerine de vurur.
  • cemal safi'nin didaktik bir şiirle insana uyarlamış olduğu hipotez.
  • juan jose millas, dünya ve ben* adlı otobiyografik eserinin sonsözünde buna benzer bir kelam etmiştir.

"deneyimlerimle sabittir ki, sanrılı durumlar baloncuklar kadar kırılgandır. bazen sadece duruşunuzu değiştirmeniz ortadan kaybolmalarına yeter ve gerçeklik, âdeti olduğu aslına rücu eder."

eser hakkında naçizane ufak değerlendirmem için;
    (bkz: el mundo/@alexei ivanovich)
  • bu dönüş tamamlanınca da ölürüz herhalde.
  • yalın bir doğruyu kelime israfı yapmadan ortaya seren söz.

bu anda ben daha israfçıyım;
    suretin aldatıcılığını, ‘imajın güçlü fakat yüzeysel bir şey’ * oluşunu ve çekirdekte olanın, filizlenirken kendini bir şekilde göstereceğini bir çırpıda yazıveriyorum, bu sözü duyduğumda.

kimileri ise daha sarkastik bir şekilde özetliyor duyduğunu: ‘kadını/adamı ortadoğudan çıkarırsın da, kadının/adamın içinden ortadoğuyu çıkaramazsın’ gibi.

çözümlemeler bir yana (ve bu gölge oyununun da bir gün biteceğini bilerek); aslını inkar edenler, aslını ortaya serenler, aslı nedir kimdir bilmeyenler, aslına döner gibi yapıp sonra yine başka bir şey olmaya gidenler, aslını sorgulamadan yaşayanlar... olarak bir kümenin içinde, gerçeklik ile çarpışmaya devam edeceğız.
  • (bkz: inna lillâhi ve innâ ileyhi raciûn)

"şüphesiz biz allah'a aitiz ve şüphesiz o'na dönüyoruz"
  • gizlemek değildir önemli olan, aslında başka başka insanlar olmak eğlencelidir.en azından ben değişmedim, burdaydım yıllardır, ne büyük bir başarmanın eşiğindeyim ki ,ayağımı berimdeki odaya ve ötemdeki salona atmıyorum.bıraktığın gibiyim, diyebilmek işte bazısına utaç verirken, bazısına da gururların en büyüğünü yaşatabiliyor.
    ancak ne tuhaf , müthiş bir sabitlik içinde kutsal aynılığını yaşayanların varlığına rağmen, yirmi iki ayrı evren ineğinden süt alıp bunun nimetinden yararlananlar da yok değil.bu adamlarında "aslı'm-astarı'm kayboldu" şikayetlerine tanık olunabiliyor.ee? e'si bu arkadaşlara kurban derilerinden yolup, yolaklıyacağınız bir tutam tüy demetiyle bir astar dikip, konargöçer bir kimliğe kavuşmalarını sağlayabilirsiniz.ev hanımlarına ipin ucu tadında bir çözüm önerisi, paket lastiklerini atmayın, kavanozların ağzına tülbentler bağlayıp, lastikle sıkıca tutturun, önerisi..
hesabın var mı? giriş yap