• akşam dükkanını kapatmak üzere olan esnafın, son anda karısının aş ermesi üzerine dükkana gelen ve akabinde dükkanı açtırıp avakado rica eden insandır.
  • hayata dair umutların artık yok denecek kadar az olduğu, sırf seni sevenleri üzmemek adına nefes alıp verdiğin dünyada gelip seni sarsan/sarılan ve "kendine gel bak ben burdayım artık, her şey çok güzel olacak" diyen insandır.
  • beyaz atlı prens hayaliyle yanıp tutuşan kızların sevgilisi.

ben düşerken yükseklerden, uçurumlaraaaa,
    aşkın tuttu ellerimden, ummadığım andaaaa
  • (bkz: it's too good to be true)

götün yiyorsa inanacağın kişi.

-akademik mode on-

şu linkte göreceğiniz üzere (en alttaki "trust" grafiğini tıklayarak açılan dosyayı incelerseniz) yapılan araştırmaya göre dünya sıralamasında türkiye insan ilişkilerinde karşılıklı "güven" konusunda sondan ikinci.

-akademik mode off-

gerçek olabilme ihtimali üzerinde durmanız önemle tavsiye olunur.
  • "a kiss makes the heart young again and wipes out the years. "
    "bir öpücük kalbi yeniden gençleştirerek yılları siler" rupert brooke

ama aynı öpücüğün hayatınızı allak bullak etme ihtimalini de hesaba katmanız gerekir ve bu ufak bir ihtimal de değildir...
  • ne güzeldir birine iyi ki geldin diyebilmek, tam da o an gelmesi, sevildiğinizi yalnız olmadığınızı hatırlatacak birilerinin varlığı.. umutsuzluğa kapıldığınız anlarda size 'umut hep var' diye düşündüren birileri olması ne güzeldir..

not: okuyanlar içinde halihazırda umutsuzluğa kapılmışlar varsa üzülmesinler, hayatta hep umut var, her an herşey iyi yönde değişebilir, biri çıkıp gelebilir ya da siz kalkıp birine gidebilirsiniz, yeter ki bırakmayın hayat denen şu meretin ipinin ucunu..
  • insanın kendisine kaybeden ben miyim derken nerden geldin sen dediği an da gelen kişidir. * *
  • zannımca kurgudaki en çarpıcı örneği, battlestar galactica exodus part 2'de* apollo'nun pegasus'la geri dönüş sahnesidir.
  • - her sey bit...
    - selamin aleykum.
    - <sasir, afalla, gozler faltasi> sen de kimsin?
    - ben her sey bitti derken cikagelen insanim.
    - demek o sensin! biliyordum, bir gun cikagelecegini biliyordum ama her sey bitti. yeni bitirdik...
    - deme. kaynanam sevmiyormus demek ki neyse ziyani yok cay koyun bari cay icip biraz laflariz.
    - cay kayniyor zaten gel otur...
    - ...
    - hilal cebeci'nin memeleri gordun mu bu arada?
hesabın var mı? giriş yap