• bugün istanbul’da polis müdürünün yaptığı açıklamaya göre, artık “her şey çok güzel olacak” demek istanbul valiliği kararı ile yasaklandı.

(bkz: https://twitter.com/…tatus/1128005588317818880?s=12)

ne milli şef döneminde, ne demokrat parti döneminde, hatta ne de 12 eylül döneminde türkiye böyle bir süreç yaşadı. sözün bittiği yer. türkiye, düştüğü bu yerlerden bir daha çıkabilir mi, çıkarsa ne zaman çıkar, artık hiç emin değilim.

umarım yarın çıkıp imamoğlu’nu başkan olmak istiyordu deyip hapse atmaya ya da iktidarı seçimle devirmeye çalışma suçundan chp’yi kapatmaya kalkmazlar. her şeyi bekler hale geldim ben artık.

işin en acı yanı da bütün bu saçmalıklara hiçbir doğru dürüst tepkinin gelmiyor oluşu. millet uyuşturulmuş gibi öyle bakıyor sadece.
    bu kadar uğraşacaklarına bir talimat yayımlayıp “erdoğan yandaşı olmak dışında her şey vatan hainliğidir, o yüzden de yasakladık” desinler, onlar da rahat etsin, biz de.

edit: birkaç yazım yanlışının düzeltilmesi.

edit 2: dün geceden beri, verdiğiniz destek ve tepkilerle yukarıdaki yasaklama haberi ve twit hem yazılı basında hem de medya ve internette o kadar yayıldı ki geri adım atmak zorunda kaldılar. herkese teşekkürler arkadaşlar. sağ olun, var olun.

(bkz: https://www.sozcu.com.tr/…lacak-aciklamasi-4791668/)
  • “her şey çok güzel olacak”, demenin yasaklandığı bir dönemde yaşıyor olduğumuz gerçeğini ortaya çıkarmıştır. 1984 bayaa normal lan bu durumun yanında, aşırı sıradan bi roman.
  • polis müdürü istanbul valiliğinin “her şey çok güzel olacak” denmesini yasakladığını söylüyor ama bunu hangi kanuna, tebliğe, genelgeye dayanarak yasakladığından emin değilim. gerçi artık kimsenin kanuna ya da tebliğe baktığını da zannetmiyorum.
  • tımarhanede sıradan bir gün daha.
    allahım sen aklıma mukayyet ol çıldırıcam. nefret ediyorum lan artık bu ülkeden.
  • herhangi bir kanuna vb. bir seye dayanmayan gayrihukuki ve gecerliligi olmayan bir yasak. dolayisiyla er ya da gec #herseycokguzelolacak
  • abdülhamid-i sâni'nin "burun" ve "yıldız" kelimelerini yasaklatmasını akla getiren eylem...

fakat, ne yapılırsa yapılsın; yine, "kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet!.." diyen birileri çıkar!..
  • gerçekten cem yılmaz ve diğer komedyenlere gerek yok bu ülke de.

başlı başına zaten komedi bir ülkeyiz.
  • her şey çok güzel olacak demek neden yasaklandı. şimdi her şey çok güzel olacak diyen insanlar tutuklanacak mı? her şey çok güzel olacak diyen insana hakim ne cezası verecek? her şey çok güzel olacak diyen insanlar için yeni hapishaneler mi yapılacak? her şey çok güzel olacak demek kime neden batmaktadır? ne demeliyiz? her şey çok güzel olacak yerine çakması olan daha güzel olacak diye mi bağıracağız.

(bkz: kafamda deli sorular)
  • böyle düzenin adaletinin terazisini sileyim*
  • güldüren karar.

sıçtığımız boka karışılmadığı kaldı.
hesabın var mı? giriş yap