şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: cem adrian)'in 28 haziran 2014 gunu aksam 21 15 te yayinladigi yeni albumun bir parcasi. yine yapacagini yapmis ve bizi bitirmeyi basarmistir. suradan da dinleyebilirsiniz
  • mümkünse eğer şimdi dinlemeyin, gündüz gözüyle etraf kalabalıkken dinleyin. ilk defa dinledim bu adamın şarkısını ancak çok pis etkilendim sözlük.
  • beni dayak yemisten betere dondurmus sarkidir.
  • cem adrian'in 2015 ocak ayinda yayinlayacagi onuncu albumunun dinleyiciye duyurulan ilk sarkisi.

bir durum ancak bu kadar net anlatilabilir herhalde. tam olmus.
  • kendimize sık sık sorduğumuz "neden" sorusu vardır ya, işte o soruya çok güzel bir cevap vermiş cem adrian şarkısı
  • şarkının her yeri çok güzel ama özellikle başında cem adrian böyle derin bir iç çekerek başlıyor ya şarkıyı söylemeye işte orası bambaşka.
  • geceleri yalnızken dinlenilmemesi gereken bir cem adrian şaheseri.tesadüf eseri şarkıya denk geldim ve şu an 2.kadehe geçtim.

(bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar)
  • ilk dinlediğimde yetmişlerde bestelenmiş sandığım bir cem adrian şarkısı. eskilerin bilmediğimiz, coverlanınca "ne şahane şarkıymış lan, nasıl dinlememişim bunu" dediğim şarkılardan. fakat cem adrian'ın kendi şarkısıymış.

bu şarkıdaki en vurucu şey bu nostaljik yan galiba. eski, ulaşılmaz, temiz, saf, naif ve masum...
  • sevilmek istemekten... her şey çok sevmekten...

almış bütün duyguları, çarpmış bölmüş çarpmış bölmüş, sonra çarpmış çarpmış çarpmış...

içimi delecek potansiyele sahipken, burukluk ve tebessüm arası bi etki yaratan şarkı...
    kendimi üzmeden, teslim olduğum...

çünkü her şey çok sevmekten... sevilmek istemekten...

ve evet, kendi adıma, umuttan delicesine vazgeçmemekten.

teşekkürler cem adrian!
  • cem adrian'ın şarkı yazıcam diye katıksız insafsızlık yaptığı parça. sen git böyle hunharca acıtan söz yaz, arkaya nostaljik tınılarla ağlatan bir melodi koy, sonra gelsin gözyaşları, gitsin sümükler. ulan böyle şarkı mı olur? ayıp be.

"sana hiç yetişemedim
    hızıne erişemedim
    aklımda bir söz vardı
    sana hiç söyleyemedim.

her şey çok sevmekten,
    hepsi çok özlemekten
    umutla beklemekten
    sevilmek istemekten."