• başlangıçta çok cazip görülen ve "verdiğim parayı çatır çatır çıkaracağım" sloganıyla yola çıkılan tatildir. ancak fark edilir ki kola yerine uludağ kola falan satılmaktadır. yaşanan dumur ilk bi kaç gün sürer kendini meyve suyuna verir insan,çok yemek yemekten odada* geçirilen saatler uzamaya başlar. başta kendine verilen sozu tutmak için otelden çıkılmaz sürekli yenilip içilme devam eder. tatil bitişinde "eee nereleri gezdin antalya da" sorusuna da cevap verilmez.
    (bkz: ukteydim doldum)
  • dönüş yolunda otel yemeklerini düşünerek af buyurun, kusacak gibi olmaktır. ööle zevksiz, ööle ortalama damak tadı, ööle birbirinden türetildiği ayan beyan ortada çeşitler, ööle tepeleme tabaklar, ööle tepeleme doldurulup da yenmeyen yemekler...
    damak zevkinin dumura uğraması sonucu, dönüş yolunda kuru fasulye ve pilav özlemiyle yanıp tutuşma... sıradan bir sulu ev yemeğine hasret kalış. ilk görülen salaş bir yolüstü lokantasında mideye bayram ettiriş falan filan...

"bi daha mı tövebeler tövbesi" demek ve yıllar boyu "herşey dahil" lafından kaçış, rahata eriş, doğru yolu buluş...
  • -şşş sen o bavul ne lan, bırak onu var ondan içerde.
    -biz odanıza taşırız diyorsunuz yani.
    -yengeyi de bırak, içersi cıvır kaynıyo.
    -af buyrun anlayamadım.
    -konuşma lan artık tadında bırak espiriyi. oraya da basıp durma yeni sildim.
    -eda otel değil mi burası ?
    -bak hala konuşuyor ya, ettin içine konseptin. siktir git lan hööyyt!
    -gaçayım.
  • otelin kalitesine ve bununla baglantili olarak odediginiz ucrete bagli olarak 2 farkli $ekilde sonuclanabilecek tatil macerasidir.
    1. kaliteli otel, ortalamanin ustunde fiyat:
    yemekler leziz, ce$itler boldur. bilimum su sporu aktivitesi, tenis, bilardo, dart, zart pakete dahildir. otelden cikmaya gerek duymadan uzunca bir tatil yapabilirsiniz.
    bu tip oteller genelde iclerinde birden fazla restoran hatta birden fazla ulkenin mutfagini iceren restoranlar icerir (meksika, italya, fransa, osmanli vs).
    denize sifirdirlar ve kendilerine ait ruzgar surfu alet edevatlari vardir.
    bilindik turistik tatil beldelerindedirler ve icerideki avrupada fakir, turkiye'de zengin turist sayisi azdir.

2. du$uk kaliteli otel, ortalamanin altinda fiyat:
    ce$itler boldur ancak yemekler tekduzedir, birbirine benzer. olup olmadik zamanda ickileri tukenir, alternatif markalar sunulur. tatil koyunden ziyade, otel gibi i$letilir (yemekler genelde 1 ya da en fazla 2 bolumde yenir).
    deniz kiyisindaysa ufak ve muhtemelen cakilli bir plaji vardir. di$aridan gelen surat motorlarina para odemek suretiyle muza vs binebilirsiniz.
    bol bol avrupa'da fakir, turkiye'de zengin turist vardir. genelde rus hanimlar ikili olarak dola$ir ve hangisinin anne, hangisinin kiz oldugunu ayirt etmekte zorlanirsiniz.
    ya yemekler yuzunden caninizi sikarsiniz ya da kulturumuzu ba$ka ulke vatanda$larina tanitmakla vakit gecirirsiniz.

hatunun seyir defterine ek: sonuc olarak gittiginiz yerden ziyade, oraya kiminle gittiginiz onemlidir. sevdicekle gidilen heryer en guzel yerdir.
  • misafir elinde havlusu, ayağında terliği ile havuza doğru yürürken görevli ile karşılaşır:

g: nereye gidiosun sen kardeşim alo??
    m: ee şey ben havuza girecektim de...
    g: (elinde süpürge ve kova ile) havuzaymış! aaaaallll girersin havuza! havuza girmek için önce temizledin mi havuzu ha??
    m: ?!?

misafir acıkmıştır. yemeğe iner ve görevli ile karşılaşır:

g: mutfak kapalı ciğerim.
    m: nasıl kapalı? yemek mi yok?
    g: kapalı işte. yemeği yaptın mı ki de açık olsun?
    m: lan bu ne be? ben nereye geldim böyle? ne biçim hizmet anlayışı bu? paramızla rezil oluyoruz a.k!
    g: eee yersen... herşey dahil otelde tatil yapıyorsun işte daha ne? bunlar da herşey dahilin içine dahil!
    m: ?!
  • yemekhanede ayağa tabak düşer ve ayak kesilir, kan içinde kalınır.
    resepsiyona gelinir.

- doktor var mı? acil.
    + yok, mesaisi bitti, çıktı.
    - peki hemşire?
    + var ama nerede bilmiyorum.
    - ?? **
    peki ilk yardım yapabilecek birisi var mı?
    + ??*
    - ilk yardım kiti var mı? yara bandı falan?
    + yok* ama peçete var.
    - yok sağolun, bende var o, hem de mentollü.*
  • çatlayana kadar yiyip içebileceğiniz, otelden dışarı çıkmanızı dahi gerektirmeyen konaklama çeşiti.
hesabın var mı? giriş yap